poniedziałek, 15 lipca, 2024
+

  W piątek derby Rzeszowa! Służby w gotowości! Mecz pod kontrolą sanepidu!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W piątkowe popołudnie, na stadionie CWKS Resovia przy ul. Wyspiańskiego odbędzie się finał baraży, jednocześnie derby Rzeszowa, pomiędzy Stalą Rzeszów i Resovią Rzeszów. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w mieście i okolicach powołano wojewódzki zespół interdyscyplinarny do spraw bezpieczeństwa imprez masowych.

  Mecz pod specjalnymi procedurami bezpieczeństwa

  Mecz pomiędzy klubami Resovia Rzeszów i Stal Rzeszów odbędzie się w piątek o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Rozgrywka to finał baraży, która wyłoni uczestnika Fortuna 1 Ligi . W czwartek o godz. 10.00 w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie  wojewódzkiego zespołu interdyscyplinarnego do spraw bezpieczeństwa imprez masowych, który został powołany na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 2171), jako organ pomocniczy wojewody, w celu zapewnienia wykonywania i koordynacji zadań z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z planowaną lub przeprowadzaną imprezą.

  Karolina Bogusz Dyrektor Biura Wojewody poinformowała naszą redakcję, że „na posiedzeniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Miejskiej Policji, Urzędu Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Resovii Rzeszów, Stali Rzeszów oraz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, omówiono stan przygotowań do przedmiotowego spotkania oraz zagrożenia, jakie mogą wystąpić w związku z jego organizacją.”

  Na stadionie ochrona i służba porządkowa – policja w gotowości pod bramą

  Za bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych na stadionie w czasie meczu odpowiadać będzie organizator, czyli CWKS Resovia. „Jednakże w pobliżu miejsca rozgrywania meczu będą skoncentrowane duże siły policji, która na wezwanie gospodarza meczu, może w każdej chwili interweniować.” – mówi nam Agnieszka Siwak – Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Organizator, czyli CWKS Resovia Rzeszów, poinformował, ze mecz zabezpieczać będzie grupa 20 ochroniarzy oraz 10 osób służb porządkowych. „Są to liczby wymagane dla imprezy masowej o liczbie uczestników 2000” – informuje Siwak – Krzywonos, dodając jednocześnie, że „policja będzie przygotowana do właściwego zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i jego gości poza stadionem, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rzeszowskiego Rynku. W stan pełnej gotowości zostaną też postawione patrole Straży Miejskiej”.

  W zabezpieczeniu meczu wezmą udział policjanci wszystkich pionów, ale także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i z innych województw oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – „siły i środki (…) są dostosowane do tego, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno piłkarzom, kibicom, jak i mieszkańcom Rzeszowa” – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

  Będą limity i obostrzenia

  Pomimo, że mecz barażowy pomiędzy Resovią Rzeszów i Stalą Rzeszów nie ma charakteru imprezy masowej to jednak przez wszystkie służby jest traktowany tak jak impreza masowa. Na trybuny stadionu przy Wyspiańskiego wejdzie tylko 712 kibiców – „wspomniana liczba 712 kibiców, którzy zostaną wpuszczeni na mecz wynika w przepisów o przeciwdziałaniu COVID. Na widowni będzie zajęte co drugie krzesełko, kibice wchodzący na stadion muszą zachować 2 metrowy odstęp między sobą, posiadać obowiązkowo maseczkę zakrywającą noc i usta, a przed wejściem zdezynfekować ręce.” – informuje Agnieszka Siwak – Krzywonos z Urzędu Miasta Rzeszowa.  W trakcie trwania meczu spiker będzie przypominał o zachowaniu odległości pomiędzy kibicami. Na trybunie będzie też przebywał przedstawiciel inspekcji sanitarnej, który będzie nadzorował przestrzegania zaleceń „antycovidowych”.

  Jak ustaliliśmy na boisku ze sztuczną trawą na Stadionie Miejskim „Stal” przy ul. Hetmańskiej będzie ustawiony telebim, na którym będzie można oglądać „na żywo”  transmisję z meczu na stadionie Resovii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com