20 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Fałszywe zaświadczenie ADR – w cysternie żrąca substancja!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kierowca cysterny wypełnionej żrącym materiałem korzystał z fałszywego zaświadczenia uprawniającego do transportu niebezpiecznych substancji. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przekazali sprawę policji, która prowadzi już postępowanie karne przeciwko prowadzącemu.

  Kierowca przewoził niebezpieczną substancję żrącą z Bośni i Hercegowiny na Litwę. Został zatrzymany przez podkarpacką ITD 27 lipca w Jaworniku Niebylęckim, na drodze krajowej 19. Okazane przez kierowcę zaświadczenie ADR – uprawniające do przewozu substancji niebezpiecznych, było podrobione – ustalili podczas kontroli inspektorzy. W dokumencie brakowało hologramu oraz nadruków fluoryzujących, a mikrodruki były nieczytelne. Przewóz bez oryginalnego dokumentu jest traktowany jak przewóz bez zaświadczenia.

  Inspektorzy wstrzymali transport. Kierowca został zatrzymany i przekazany do dalszych czynności policji. Ciężarówkę skierowano na parking strzeżony. Przeciwko zagranicznemu przedsiębiorcy toczy się z kolei postępowanie administracyjne zagrożone karą finansową.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -