wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Czy Ratusz cofnie pozwolenie zintegrowane dla Res-Drobu? WIOŚ ujawnia nieprawidłowości!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska przeprowadził kontrolę wykonywania działalności Res – Drobu zgodnie z zapisami pozwolenia zintegrowanego, które wydał prezydent Rzeszowa. Wyniki kontroli są szokujące!

  WIOŚ poinformował nas, że podczas kontroli ujawniono produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, magazynowane w pojemnikach usytuowanych w otwartej, niezamykanej wiacie. Według inspektorów środowiska przyczyniało się to do ogromnego odoru.

  Piotr Mucha, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska mówi – „weszliśmy do zakładu bez wcześniejszego uprzedzenia. Sama kontrola miała na celu sprawdzenie przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie dotrzymania warunków pozwolenia zintegrowanego na prowadzenie instalacji do uboju drobiu wydanego decyzją prezydenta Rzeszowa” Podczas kontroli inspektorzy ujawnili wykonywanie działalności rażąco niezgodne z pozwoleniem.

  WIOŚ zapewnia, że w informacji do prezydenta Rzeszowa powołał się na zapisy ustawy o Prawie Ochrony Środowiska „kto eksploatuje instalację i narusza warunki pozwolenia ten podlega karze aresztu, albo ograniczeniu wolności, albo grzywny”. Prezydent Rzeszowa, wobec tak drastycznego wyniku kontroli, która trwała kilka miesięcy, może cofnąć Res – Drobowi pozwolenie zintegrowane.

  Zamknięcie lub ograniczenie działalności firmie Res – Drob, byłoby na rękę mieszkańcom osiedla 1000-lecia, którzy od ponad 10 lat walczą z odorem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com