5,1 C
Rzeszów
sobota, 27 lutego, 2021

Zagraj w Super Lidze na Orliku !

Do 8 marca 2021 r , trwają zapisy do Piłkarskiej Ligi Szóstek " Superli6a Rzeszów " . Rozgrywki będą rozgrywane w środowe wieczory...
+

  Prognoza pogody – 28.07.2020

  Polecamy

  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Nasi meteorolodzy ostrzegają o groźnej sytuacji w nocy 28/29.07.2020

  Prognoza burzowa na dzień i noc 28/29.07.2020:

  Stopień 2 zagrożenia zostaje wydany dla północno-zachodniej i częściowo północnej części regionu głównie z powodu zagrożenia porywów wiatru, które mogą osiągnąć prędkość do 100 km/h oraz nawalnych opadów deszczu 30-40mm.

  Stopień 1 zagrożenia zostaje wydany dla pozostałej części głównie ze względu na wystąpienie ulewnych opadów deszczu.

  Wtorek zapowiada się bardzo ciepły, temperatura w wielu miejscach w województwie może przekroczyć granice 30°C, od rana będziemy mogli cieszyć się słońcem, w większości ze średnim zachmurzeniem, które z biegiem dnia będzie przechodziło w umiarkowane lub brak. Spodziewana aktywność burzowa przypadnie głównie na godziny późno-popołudniowe/wieczorne. Wartość CAPE w regionie wyniesie do 1000 J/kg.

  W godzinach późnonocnych/porannych modele numeryczne pokazują możliwość wkroczenia mezoskalowego układu konwekcyjnego (MCS), z terenów Czech/Słowacji, który podczas przechodzenia może generować bardzo silne porywy wiatru powodujące szkody oraz nawalne opady deszczu, które mogą być odpowiedzialne za zalania lub podtopienia, w miejscach przejścia układu.

  Zjawiska towarzyszące burzom:

  – ulewny deszcz do 40 mm

  – grad do 3-4 cm

  – Wiatr w porywach do 100 km/h.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -