20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Unieważniono przetarg na dokumentację wielopoziomowego parkingu na Podpromiu

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żadna z firm, które złożyły oferty, na wykonanie dokumentacji projektowej wielopoziomowego parkingu przy Hali Podpromie, nie spełniła wymogów formalnych. Miasto przetarg musiało zatem unieważnić.

  W przetargu na wyłonienie wykonawcy przygotowania dokumentacji projektowej rozbudowy parkingu przy Hali Podpromie w Rzeszowie złożono siedem ofert. Miasto na cel tego zadania zarezerwowało kwotę 600 tysięcy złotych.

  Najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na blisko 370 tysięcy złotych złożyła krakowska firma Lodrom. Jednakże ta oferta zawierała pewne braki formalne, do których usunięcia oferent został wezwany, niestety bezskutecznie. Druga z firm, ze Szczecina, która za usługę zaoferowała blisko 700 tysięcy złotych, została wezwana do wpłaty wadium. Miasto rozważało zwiększenie zaplanowanego budżetu do tej kwoty, jednakże wadium nie wpłynęło.

  Kolejne oferty przekraczały już zaplanowany budżet, nawet dwukrotnie. Wobec czego postępowanie zostało unieważnione. Wkrótce miasto ma ogłosić go ponownie.

  Plany Rzeszowa na rozbudowę parkingu przy Hali Podpromie to budowa trzech poziomów płyty parkingowej. Na najniższej kondygnacji, zmodernizowanej tej już istniejącej, zaparkują 273 samochody, na drugiej 279, na na trzeciej 315, na czwartej 173. Miasto chce także wybudować zjazd z Mostu Zamkowego bezpośrednio na płytę parkingu wielopoziomowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -