środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Ulica Lisa – Kuli doczeka się remontu. Wkrótce ruszą roboty drogowe

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Prawie milion złotych kosztować będzie remont drogi w ciągu ul. Lisa – Kuli w Rzeszowie. Miasto wybrało już wykonawcę, a prace remontowe ruszą w sierpniu.

  Firma Molter z Rudnej Małej zajmie się remontem 400 metrowego odcinka ulicy Lisa – Kuli w Rzeszowie. Umowa z wykonawcą ma być podpisana lada dzień. Miasto do realizacji remontu chce przystąpić jak najszybciej, tak, żeby prace ukończyć z końcem wakacji.

  Z całej ulicy zostanie usunięty istniejący dziś asfalt. Zanim położony zostanie nowy, droga zostanie wzmocniona specjalną siatką, przeciwdziałającą zapadaniu się jezdni. W rejonie Komendy Miejskiej Policji przebudowana zostanie także kanalizacja.

  Sam remont odbywać się będzie z utrudnieniami dla kierowców. Przygotowany projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje zwężenie drogi do dwóch pasów ruchu.Drogowcy będą remontować najpierw jedną stronę jezdni, po jej ukończeniu, przystąpią do remontu drugiej. Ruch w mieście z powodu trwających wakacji jest mniejszy, co może pomóc w postępie prac remontowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com