sobota, 2 marca, 2024
+

  Obwodnica południowa Rzeszowa. Miasto dalej musi uzupełniać dokumenty

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Nie wcześniej niż końcem sierpnia, początkiem września Rzeszów będzie mógł się ubiegać o wydanie pozwolenia na budowę południowej obwodnicy. Wcześnie, na wniosek Samorządowego Kolegium Odwoławczego, musi uzupełnić dokumenty.

  Formalności przy tej inwestycji znacznie się wydłużają. Rzeszowski ratusz dysponuje już dokumentacją budowy drogi, musi tutaj przygotować jeszcze pozwolenie wodnoprawne.
  Większy problem jest z decyzją środowiskową. Przypomnijmy, że miasto przygotowało decyzję środowiskową, jednakże ta została oprotestowana i zaskarżona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Swój protest złożyli mieszkańcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Mieszkańców Budziwój – Biała oraz dwie organizacje ekologiczne. Miasto oczekiwało, że lipiec zakończy postępowanie odwoławcze, jednakże SKO wystąpiło z wnioskiem o dostarczenie ekspertyzy wpływu inwestycji na środowisko. Na realizację tego wniosku SKO rzeszowski magistrat ma czas do 1 sierpnia.

  Jeżeli SKO oddali zażalenia stowarzyszenia i organizacji pozarządowych, to ostateczna decyzja środowiskowa powinna być gotowa jeszcze w sierpniu. Wtedy to urzędnicy wystąpią do wojewody o wydanie tzw. ZRID, czyli zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej. Na rozpatrzenie zezwolenia wojewoda ma 90 dni od momentu jego przyjęcia.

  Inwestycja budowy drogi łączącej ul. Podkarpacką z ul. Sikorskiego ma kosztować około 450 milionów złotych, a jej zdecydowanym finansowaniem mają być środki z nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2020-2027.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com