0,6 C
Rzeszów
wtorek, 26 stycznia, 2021

Wkrótce w Siemaszkowej nowy spektakl ,,Granica”

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie trwają intensywne próby do „Granicy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Premiera spektaklu jest planowana na 27 lutego. Nowy...
+

  Krystian Herba dał wycisk pracownikom Urzędu Miasta! Pomogli małej Darii!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziesiątki godzin treningu pod czujnym okiem sportowca stało się preludium, do wykonania zadania w ramach ogólnopolskiej akcji #gaszynchallenge przez pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Trenerem i motywatorem pracowników rzeszowskiego magistratu był Krystian Herba, polski sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym, na co dzień mieszkaniec Rzeszowa.
  “Nasz trener, Krystian Herba, zadbał o dobrą atmosferę i ostry wycisk.  Dla niego seria 10 ćwiczeń nie ma sensu, jeśli powtórzysz ją mniej niż 10 razy.” – mówią uczestnicy akcji, pracownicy urzędu.

  #GaszynChallenge – Urząd Miasta Rzeszowa

  Wyzwanie #GaszynChallenge przyjęte! Rzeszów pomaga! 💪Nasz trener, Krystian Herba, zadbał o dobrą atmosferę i ostry wycisk. 😅 Dla niego seria 10 ćwiczeń nie ma sensu, jeśli powtórzysz ją mniej niż 10 razy. 😉Pieniądze z naszej zbiórki zasiliły skarbonkę Daria Szepietowska SMA1. 🆙 Do dalszego pomagania nominujemy Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza.👩‍🎓👨‍🎓______________Za profesjonalną realizację nagrania dziękujemy firmie PRopaganda Studio – Produkcja filmowa i telewizyjna. 🎥

  Opublikowany przez Rzeszów – stolica innowacji Środa, 22 lipca 2020

  Rzeszowski Urząd Miasta do akcji #gaszynchallenge otrzymał trzy nominacje. Zadanie wykonało kilkanaście osób, nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i… dzieci. Pracownicy rzeszowskiej “centrali” urzędowej pompowali dla Darii Szpietowskiej, która od urodzenia choruje na SM1 – rdzeniowy zanik mięśni. Po udanym wykonaniu zadania uczestnicy wsparli chore dziecko zbiórką do specjalnie przygotowanej puszki.

  Daria/ fot. Się Pomaga

  “SMA typu 1 jest straszną chorobą, która postępuje bardzo szybko, stopniowo zabierając życie. Zanikają mięśnie, dziecko traci możliwość chodzenia, przestaje siedzieć, ruszać rączkami i nóżkami. Gdy już może tylko leżeć, choroba odbiera zdolność przełykania, a potem oddychania. Dziecko umiera…” – piszą rodzice Darii w opublikowanej na platformie pomocowej Się Pomaga. Ratunkiem dla Darii jest poddanie jej terapii genowej w klinice w USA. Koszt takiego leczenia może wynieść nawet 10 milionów złotych.

  Urząd Miasta w Rzeszowie do dalszego uczestnictwa w akcji #gaszynchallange nominował Uniwersytet Rzeszowski i Politechnikę Rzeszowską.

  My także możemy przyłączyć się do urzędników i wesprzeć Darię pomocą finansową, wpłacając nawet drobne kwoty na zrzutce pod linkiem https://www.siepomaga.pl/daria

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -