sobota, 2 marca, 2024
+

  #infoUrząd: Rozstrzygnięto nabór do programu „Razem bezpieczniej”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Znamy wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.  W naszym województwie dofinansowanie otrzymało 7 projektów lokalnych na łączną kwotę 629 910 tys. zł.

  O szczegółach dotyczących tegorocznego naboru poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W spotkaniu z mediami uczestniczyli także komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego PUW w Rzeszowie Jakub Dzik.

  W sumie wojewodowie przekazali do MSWiA 314 lokalnych propozycji projektów profilaktyczno-prewencyjnych, które zaproponowały gminy i powiaty w kontekście bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Po ocenie merytorycznej, Międzyresortowy Zespół ds. „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” wyłonił 68 projektów, które otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 6 000 000 zł w ramach celu szczegółowego nr 2 –  Bezpieczne przejścia dla pieszych.

  W województwie podkarpackim dofinansowanie otrzymało 7 projektów lokalnych, na łączną kwotę 629 910 zł:

  • Gmina Miejska Jarosław „Poprawa bezpieczeństwa pieszych w Jarosławiu”, kwota: 100 000 zł,
  • Powiat Niżański „Poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach powiatowych powiatu niżańskiego w ramach programu „Bezpieczne przejścia dla pieszych”, kwota: 100 000 zł,
  • Gmina Jedlicze „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w mieście Jedlicze”, kwota: 66 980 zł,
  • Miasto Radymno „Bezpieczny pieszy w mieście Radymno”, kwota: 93 000 zł,
  • Powiat Dębicki „Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach powiatowych poprzez montaż sygnalizacji świetlnej w miejscowości: Dębica – ul. Rzeszowska oraz Straszęcin”, kwota: 100 000 zł,
  • Powiat Rzeszowski „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w obrębie szkół na terenie gminy Świlcza”, kwota: 99 930 zł,
  • Gmina Miasto Leżajsk „Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Mickiewicza w Leżajsku”, kwota: 70 000 zł.

  Jak podkreśliła wojewoda Ewa Leniart, rządowy program jest największym przedsięwzięciem profilaktycznym w naszym kraju w obszarze bezpieczeństwa. Realizowane projekty mają charakter interdyscyplinarny i opierają się na współpracy z organami administracji rządowej, samorządowej i organizacjami pozarządowymi.

  PUW

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com