6,5 C
Rzeszów
czwartek, 21 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Przy Zespole Szkół nr 7 powstanie park doświadczeń

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Szkół nr 7 w Rzeszowie znajduje się na osiedlu Projektant. To jedna z najnowocześniejszych szkół w mieście, a jej doskonałym uzupełnieniem będzie park doświadczeń.

  Park doświadczeń to inicjatywa mieszkańców, którzy zgłosili, a następnie głosowali na nią w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej chwili trwa procedura wyłonienia wykonawcy budowy parku.

  W skład nowo tworzonego parku doświadczeń wejdzie 14 stanowisk edukacyjnych wydzielonych w 4 strefach: Iluzja – 5 urządzeń, które będą umożliwiały zabawę z lustrami (czyja to twarz, koło optyczne wersja napędzana korbką, naukowy Hex, pisanie lustrzane, krzywe zwierciadła), Strefa sensoryczna – eko-sensory, rury deszczowe, Muzyka – ksylofon, panel muzyczny, Nauka – wir wodny, peryskop, kołyska Newtona, spóźniony dźwięk, głuchy telefon, dowiemy się także czym jest i jak powstaje fala dźwiękowa.

  Miasto na oferty czeka do końca lipca, a wykonawca zobowiązany będzie wykonać inwestycję w ciagu 90 dni od zawarcia umowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -