piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Przejście pod torami na ul. Architektów powstanie, jeżeli miasto wymieni się działkami

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowski magistrat otrzymał już zgodę od PKP na realizację zadania budowy przejścia dla pieszych pod torami na ul. Architektów. Jedyne co pozostało, to wymiana działkami z właścicielem terenu.

  Na 2021 rok Rzeszów planuje ukończyć prace inwestycyjne nad budową przejścia pod torami w rejonie ul. Architektów. Zgodę na takie rozwiązanie wyraziło już PKP, a właściciel działki, która wykorzystana ma być pod budowę, firma Autorud, chce dokonać zamiany działek z miastem.

  Autorud, rzeszowski dealer samochodów Volkswagen, jest właścicielem działki w okolicy planowanego zadania. Rzeszów część działki pierwotnie chciał odkupić, ale firma nie zgodziła się. Zadeklarowała jednocześnie, że chętnie działkami z miastem się wymieni. Urząd Miasta jest właścicielem działki przy ul. Lubelskiej, tuż przy tamtejszym oddziale tego przedsiębiorstwa.

  Obecnie, mieszkańcy pobliskich okolic, żeby w sposób zgodny z prawem przemieścić się w stronę ul. Podkarpackiej, muszą nadrabiać drogę, idąc na przejazd kolejowy na tyłach sklepu Obi, w ciągu ul. Zawiszy Czarnego. Jeszcze w kampanii samorządowej w 2018 roku padły deklaracje budowy podziemnego przejścia dla pieszych.

  Ratusz szacuje, że do inwestycji przystąpi najwcześniej z początkiem przyszłego roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com