czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Prokuratura: zatrzymano piątą osobę ws. „Jedynki”! [VIDEO]

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, zatrzymali piątą osobę w sprawie sklepów „Jedynka”.

  Jak informuje nas Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie zatrzymanym, piątym dziś, mężczyzną, jest Krzysztof R., niezwiązany bezpośrednio z siecią dawnych sklepów „Jedynka”, lecz świadczący dla nich usługi.

  To już kolejna zatrzymana dziś osoba w prowadzonej od 2014 roku sprawie „Jedynki”. Przypomnijmy, że dziś, tuż po godzinie 6:00 zatrzymano dawnych dwóch prezesów Jana J. i Stanisława P. i dwóch wiceprezesów Macieja C. i Andrzeja J.

  Zatrzymanie jednego z czterech mężczyzn / film KWP w Rzeszowie

  Jak poinformowała naszą redakcję Hanna Biernat-Łożańska – rzecznik Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z czterech, zatrzymanych rano mężczyzn, jeden z nich odmówił składania zeznań. Dziś nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów. Stanie się jak nie jutro, a najpóźniej do czwartkowego poranka.

  „Są podejrzani o oszustwa, na szkodę co najmniej kilkudziesięciu podmiotów. Przedstawiciele spółki wprowadzali w błąd kontrahentów, zamawiając towar, najczęściej z odroczonym terminem płatności, za który nie mieli możliwości zapłacić. Straty sięgają kwoty 4,8 miliona złotych.” – informował dziś zespól prasowy KWP w Rzeszowie.

  Zatrzymani usłyszą też zarzuty oszustw podatkowych, co spowodowało uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę przekraczającą 1,6 miliona złotych oraz niezłożenia wniosku o upadłość spółki. 

  Prokurator, po zakończeniu czynności z udziałem podejrzanych, będzie decydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com