środa, 21 lutego, 2024
+

  Kino Zorza czeka na Was z dużą ofertą filmową i nie tylko!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  XABO: KSIĄDZ BONIECKI

  Zapraszamy na pokazy premierowe dokumentu „xABo: Ksiądz Boniecki” w kinie Zorza od 24 lipca.
  Dokument został wyróżniony nagrodą specjalną na tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
  Opis filmu :
  „Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań.

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=iArZfdDscNw

  BABSKI WIECZÓR

  W piątek (24 lipca) o godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu „JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ”. Bilety 16 zł
  Przed seansem na sali kinowej zostanie rozlosowanych kilka ciekawych nagród.

  O filmie:
  Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką – Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się… wyzwoloną kobietą?

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Jg0-MJ2JNi0

  WYSTAWA W KINIE ZORZA

  26 lipca o godz. 17:30 zapraszamy do kina Zorza na wystawę „Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie”. Bilety 20 zł

  Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości.

  Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza. Każda wystawa Rembrandta jest oczekiwana z niecierpliwością, ale prezentowane wystawy przygotowane przez londyńską Galerię Narodową i amsterdamskie Rijksmuseum są wydarzeniem wyjątkowym. Dokumentaliści otrzymali uprzywilejowany dostęp do tych placówek i stworzyli film, jedyny w swoim rodzaju. Zawiera on dokładna analizę każdego z kluczowych pokazywanych arcydzieł wraz z wypowiedziami zaproszonych gości, w tym kuratorów i czołowych historyków sztuki. Dla wielu, Rembrandt to największy artysta, jaki kiedykolwiek żył, ten film stara się odkrywać prawdę o człowieku, uważanym za legendę.

   „Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

  Wydarzenia w kinie Zorza:

  24-30 lipca

  KINO LETNIE codziennie w Zorzy: Tajemnica Henriego Picka

  Zapraszamy do Kina Letniego Zorzy na film „TAJEMNICA HENRIEGO PICKA”. Bilety w cenie 10 zł. Początek seansów o godz. 21:00

  O filmie: Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii, niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna publicznie podważa autorstwo powieści, przez co traci żonę i pracę. Rozpoczyna więc prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka

  NIEZAUWAŻONE PERŁY

  „Niezauważone perły” są wakacyjnym cyklem specjalnych pokazów filmowych w kinie Zorza. Podczas lipca i sierpnia, w każdy czwartek pokażemy te filmy, które zostały przez widzów albo przegapione, albo w ogóle nie były grane w kinie.

  W czwartek – 30 lipca o godz. 18:30 obędzie się seans filmu MIŁOŚĆ MOJEGO BRATA. Bilety w cenie 13 zł

  O filmie:

  Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna jest zmuszona, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata – Karima. Rodzeństwo zna się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajduje w nowej sytuacji. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę.

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=McQEeHTQkQs

  BAJKOWE WAKACJE

  Serdecznie zapraszamy na Bajkowe Wakacje w kinie Zorza. W każdą wakacyjną środę o godz. 12:00 odbędzie się bajkowy seans w cenie 11 zł.
  W najbliższą środę – 29 lipca – o godz. 12:00 zapraszamy na film „BARANEK SHAUN FILM.FARMAGEDDON”.

  Na farmie baranka Shaun ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki.

  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=V1QCIa-Ootk

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com