-9,2 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Byli właściciele sklepów “Jedynka” zatrzymani!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, tuż po godzinie 6, rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech byłych już właścicieli rzeszowskich sklepów “Jedynka”. To dwaj prezesi i dwaj wiceprezesi dawnej sieci sklepów.

  Informację tę potwierdza nam Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

  Czynności policji w przedmiotowej sprawie trwają od 2014 roku. Dotyczy ono przede wszystkim nieuczciwej praktyki zamawiania towaru u kontrahentów z odroczonym terminem. Według prokuratury, właściciele “Jedynki” wiedzieli, że ich firma jest na skraju bankructwa i nie zdoła zapłacić za zamówienie. Szacuje się, że oszustwo może sięgać blisko pięciu milionów złotych, wobec prawie stu kontrahentów.

  Jak zapewnia prokuratura zatrzymana czwórka jeszcze dziś ma usłyszeć zarzuty. Skierowany ma być także wniosek o tymczasowy areszt.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -