0,3 C
Rzeszów
wtorek, 26 stycznia, 2021

Wkrótce w Siemaszkowej nowy spektakl ,,Granica”

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie trwają intensywne próby do „Granicy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Premiera spektaklu jest planowana na 27 lutego. Nowy...
+

  Śmigłowce LPR w akcji! Dwie osoby trafiły do szpitala w Rzeszowie!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do dwóch osób, mężczyzny i nastolatka, zadysponowano dziś śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obydwaj walczą o życie w rzeszowskim Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

  Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Dubiecko, w powiecie przemyskim. Mężczyzna, podróżując rowerem, stracił nad nim panowanie i upadając uderzył głową o ziemię. Niestety nie posiadał on kasku. Przybyły zespół ratownictwa medycznego, z uwagi na złamanie podstawy czaszki i konieczność pilnego transportu do centrum urazowego w Rzeszowie, poprosił na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna walczy o życie na oddziale neurochirurgi szpitala na Lwowskiej w Rzeszowie.

  Kiedy pod Przemyślem walczono o życie rowerzysty, pod Mielcem w miejscowości Otałęż, nad lokalnym kąpieliskiem, wpierw służby ratunkowe straży musiały poszukiwać pod wodą 15 – latka, który zniknął pod taflą wody. Chłopca wydobyto po kilkunastu minutach, a przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego rozpoczął walkę o życie nastolatka. Z uwagi na ciężki stan chłopaka na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa, który przetransportował go do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -