piątek, 1 marca, 2024
+

  Renowacja ul. Mickiewicza. Ratusz zaskarży decyzję ministra kultury do sądu.

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Rzeszowski ratusz zaskarży wkrótce decyzję ministra kultury i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

  Od dwóch lat w przestrzeni publicznej głośno jest o planach rzeszowskiego magistratu w przedmiocie konserwacji ul. Mickiewicza. Miasto chce tamtejszą kostkę brukową zastąpić płytami, na wzór ul. 3 maja.

  Planom renowacji przyrynkowej ulicy jest Wojewódzki Konserwator Zabytków. Zanim miasto poczyniło kroki odwoławcze od decyzji konserwatora, zamieściło na wspomnianej ulicy większą tablicę, sugerującą, że planom renowacyjnym sprzeciwia się właśnie konserwator.

  Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa odwołał się od decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do ministra kultury Piotra Glińskiego. Ten jednak stanowisko w przedmiotowej sprawie podtrzymał.

  Rzeszów jednak nie ustaje w walce o przeprowadzenie renowacji Mickiewicza i już zapowiedział, że złoży skargę odwoławczą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Przypomnijmy, że usilne starania władz Rzeszowa, w celu zastąpienia kostki brukowej granitowymi płytami, są podyktowane sugestiami mieszkańców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com