27,4 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Marszałek W. Ortyl dziękuje mieszkańcom regionu za udział w wyborach prezydenckich

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za podjęcie tego trudu i skorzystanie z przywileju uczestniczenia w głosowaniu na swojego wybranego kandydata” – pisze marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl w liście do mieszkańców regionu.

  W czwartek (16.07.) marszałek Ortyl, za pośrednictwem mediów, skierował do mieszkańców Podkarpacia podziękowania za liczny udział w wyborach. Pomimo panującej pandemii koronawirusa i wynikających z tego powodu reżimów sanitarnych wybory prezydenckie były „swoistym świętem demokracji”. Przypomnijmy, że do urn wyborczych, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, poszło 66,49% wszystkich uprawnionych mieszkańców Podkarpacia.

  Marszałek Władysław Ortyl zwrócił także uwagę, że mieszkańcy regionu głosowali różnie, ale zaznaczył „właśnie na tym polega demokracja, o którą długo walczyliśmy – na wyrażaniu swoich przekonań oraz poglądów, poprzez wybór kandydata, który je uosabia i będzie je realizował w naszym imieniu”. Tutaj zaznaczmy, że w drugiej turze 70,92% ważnych głosów mieszkańcy oddali na Andrzeja Dudę. Rafał Trzaskowski otrzymał dokładnie 29,08% poparcia.

  W dzisiejszym liście marszałek województwa zaznacza, że „niezależnie od wyniku głosowania, który dla jednych był satysfakcjonujący, dla innych nie, wszyscy powinniśmy czuć dumę z faktu licznego udziału Polaków w wyborach, w tym także mieszkańców Podkarpacia. Ja jestem z Państwa bardzo dumny!”. Na końcu złożył gratulacje dla Andrzeja Dudy, wyrażając nadzieję, że „dobrze spożytkuje pokładane w nim społeczne zaufanie, które jest powodem do dumy, ale też wielką odpowiedzialnością i zobowiązaniem wobec wszystkich Polaków

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -