poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Prawie 24 miliony złotych na utworzenie żłobków w ramach Maluch+

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Podsumowanie tegorocznej edycji programu  Maluch+ to temat dzisiejszego briefingu prasowego wojewody  podkarpackiego Ewy Leniart.

  Jak podkreśliła wojewoda, na realizację programu dla naszego województwa, zostały zagwarantowane środki w wysokości 23 mln 911 tys. złotych.

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało następującą liczbę ofert:

  Moduł 1a (adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, które dotychczas nie posiadały samorządowych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3) – 7 instytucji żłobkowych, w 6 gminach: Gorzyce, Korczyna, Lesko, Łańcut (2) , Markowa, Przecław; z łączną liczbą 195 miejsc, na kwotę 6 122 380 zł.

  Moduł 1b (adresowany do jst., które posiadały już własne instytucje opieki nad dziećmi do lat 3) – 13 instytucji, żłobków lub klubów dziecięcych, w 12 gminach: Błażowa, Dębica, Miasto Dębica, Miasto Jarosław, Miasto i Gmina Kańczuga, Krasne, Miejsce Piastowe, Miasto Mielec, Miasto Rzeszów, Świlcza, Wadowice Górne, Wiśniowa; z łączną liczbą 370 miejsc, na kwotę 6 296 731 zł.

  Moduł 2 (zapewnienie funkcjonowania miejsc tworzonych z udziałem wcześniejszych edycji Programu) – uczestniczy łącznie 46 gmin, posiadających 67 instytucji z 2 225 miejscami. Całkowita kwota środków do przekazania: 3 743 820 zł.

  Moduł 3 – tworzenie miejsc w podmiotach niepublicznych – planowane łącznie 12 instytucji i 370 miejsc, z kwotą dotacji 3 495 517 zł.

  Moduł 4 (dofinansowanie do funkcjonowania miejsc w podmiotach niepublicznych, z jednoczesnym wymogiem obniżenia o adekwatną kwotę czesnego rodziców) – 106żłobków, klubów dziecięcych lub dziennych opiekunów, prowadzone przez 82 podmioty (przedsiębiorców, spółki prawa handlowego, fundacje i stowarzyszenia), z łączną liczbą 2 829 miejsc.    Na realizację modułu 4 zagwarantowane zostały środki w wysokości 4 253 295 zł.

  Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 –  żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.  Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

  PUW Rzeszów

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com