poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  10 karetek dla podkarpackich stacji pogotowia, także dla Rzeszowa

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Po zakupie w kwietniu siedmiu samochodów dla sanepidu oraz pięciu karetek transportowych w maju, w lipcu na Podkarpacie dotarło 10 ambulansów, które trafią do stacji pogotowia ratunkowego w całym regionie.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W ramach funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, przeznaczonych przez samorząd województwa na walkę z pandemią Covid-19, zrealizowana została kolejna dostawa sprzętu ratującego życie. Z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców naszego regionu, a także dbając o jakość świadczonych usług i komfort pracy lekarzy, ratowników medycznych oraz pielęgniarek, zakupiono 10 nowoczesnych ambulansów, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Karetki będąrealizować zadania w systemie państwowego ratownictwa medycznego, zgodnie z obowiązującymi normami.  Procedurę dostawy karetek dla podkarpackich stacji pogotowia koordynowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ambulanse – po dwie sztuki – wyposażone w specjalityczny sprzęt zostaną przekazane do następujących jednostek:

  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
  • Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku
  • Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
  • Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie

  Karetki wyposażone są w m.in.: profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pompy infuzyjne, ssaki, krzesła transportowo-płozowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy. Ambulanse służyć będą do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego przy zagrożeniu zdrowia i życia, w tym u osób z podejrzeniem COVID-19. Koszt zakupu 10 ambulansów z pełnym oprzyrządowaniem to wartość około 7 mln złotych.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Dostawa ambulansów systemowych to ostatni etap zakupu pojazdów na potrzeby ochrony zdrowia w województwie. W kwietniu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie dostała 7 samochodów do przewozu próbek, dzięki którym możliwa jest szybsza weryfikacja pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem. Trafiły one do siedmiu podkarpackich miast: Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Dębicy, Mielca, Sanoka i Jasła czyli tam, gdzie są oddziały zakaźne oraz Szpital Jednoimienny Zakaźny. W maju zaś kupiono 5 ambulansów transportowych typu „A1” wraz z noszami i fotelem kardiologicznym, które służą do transportu pacjentów i pobierania wymazów. Karetki trafiły do pięciu stacji pogotowia z województwa: w Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu, Sanoku i Krośnie.

  Łączna wartość zrealizowanych do tej pory zakupów karetek i samochodów wraz z ich  pełnym wyposażeniem to kwota około 8 mln złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com