sobota, 2 marca, 2024
+

  Młodzi dla Polski chce być apolityczna, rzeszowski oddział popiera jednak A. Dudę [aktualizacja]

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  We wtorkowe południe na rzeszowskim Rynku członkowie stowarzyszeń Klubu dla Niepodległej i Młodych dla Polski oddział w Rzeszowie udzielili poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Problem w tym, że ogólnopolskie władze Młodych dla polski chcą być apolityczne.

  Udzielenie poparcia dla Andrzeja Dudy, prezydenta Polski ubiegającego się o reelekcję, miało być znakiem, że podkarpacka młodzież popiera jego postulaty. “Stojąc przed wyborem jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o głosy Polaków w drugiej turze, uważamy, że zwycięstwo Prezydenta Andrzeja Dudy, jest gwarancją dalszego rozwoju przemyślanej i opartej na dialogu pokoleniowych polityki młodzieżowej oraz gwarancją dalszej współpracy i realizacji naszych postulatów” – mówił we wtorek Adrian Mokrzycki, zachęcając jednocześnie do oddania głosu właśnie na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

  Innego zdania jest ogólnopolski zarząd Młodych dla Polski, którego przedstawiciel w telefonie do naszej redakcji informuje, że stowarzyszenie jest apolityczne, a udzielone poparcie dla Andrzeja Dudy, przez rzeszowski oddział, odbyło się bez konsultacji.
  W oświadczeniu Młodych dla Polski czytamy: „w związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych zarzutami dotyczącymi naszego stowarzyszenia, podkreślamy, iż nigdy nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy młodzieżową organizacją partyjną. (…) Nie chcemy brać aktywnego udziału w bieżącym sporze politycznym – dlatego na swoich spotkaniach gościliśmy zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Piotra Szumlewicza, Jacka Wilka, Janusza Korwin-Mikkego czy właśnie kandydata z ramienia Konfederacji, Krzysztofa Bosaka, którego cenimy za merytoryczny głos młodego pokolenia w debacie publicznej.”

  O wypowiedź prosiliśmy przedstawicieli rzeszowskiego oddziału Młodych dla Polski, którzy na nasze pytania dotyczące powyższej kwestii odpowiedzieli: „Jako oddział Młodych dla Polski Rzeszów udzieliliśmy oficjalnego poparcia Pani Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie”. Pytając dlaczego postawili na taki ruch, wbrew władzom ogólnopolskim tego stowarzyszenia, nie odpowiedzieli.

  Adrian Mokrzycki mówi, że „Młodzi dla Polski oddział Rzeszów podjął samodzielną i autonomiczną decyzję, niezależną od władz centralnych stowarzyszenia o wsparciu ubiegające go się o reelekcję Prezydenta Andrzeja Dudy. Jako młodzi Polacy uważamy, ze przyszłość naszej ojczyzny Rzeczypospolitej stoi ponad wszystkim, także ponad zależnością względem centralnego oddziału stowarzyszenia, do której nie jesteśmy i nie byliśmy zobligowani. W naszym przekonaniu dobro Rzeczypospolitej i realizacja naszych obywatelskich postulatów stoi ponad jakąkolwiek zależnością. My jako Młodzi dla Polski Rzeszów uważamy, że realizacja prezydentury dialogu z młodym pokoleniem będzie kontynuacja prezydentury Andrzeja Dudy.”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com