20 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Przedstawiciele Służby Niepodległej, Młodych dla Polski poparli Andrzeja Dudę

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Środowiska młodzieżowe, akademickie, patriotyczne i obywatelskie na Podkarpaciu poparły dziś Andrzeja Dudę w walce o fotel prezydenta.

  Konferencja prasowa Środowisk Młodzieżowych

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Środowisk Młodzieżowych@ Fundacja Służba Niepodległej @ Młodzi dla Polski Rzeszów @ Andrzej Duda @ Prawo i Sprawiedliwość

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Wtorek, 7 lipca 2020

  Przedstawiciele Służby Niepodległej, Młodych oraz Młodych dla Polski wyrazili dziś swoje zdecydowane poparcie dla ubiegającego się o reelekcję Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Jak sami dziś o sobie mówili “reprezentują sobą ludzi ambitnych, otwartych na nowe doświadczenia”.

  Udzielając poparcia dla Andrzeja Dudy podkreślali inicjatywy, które ich zdaniem, stały się wyrazem aprobaty dla tego kandydata, to zerowy podatek PIT dla osób do 26. roku życia, wspieranie młodych, innowacyjnych przedsiębiorców, w ramach “startupów w pałacu”, powołanie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, utworzenie Narodowego Instytutu Wolności, wspieranie wszelkich środowisk młodzieżowych, np. w ramach “szkoły belwederskiej” czy wsparcie przez Andrzeja Dudę środowisk młodzieżowych w ramach Narodowej Rady Rozwoju – “te wszystkie dotychczasowe akcje oraz postulaty zostały usłyszane przez Pana Prezydenta i mogliśmy je realizować” – mówił Mateusz Węgrzyn, członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

  Adam Poręba ze Służby Niepodległej przedstawił program, jaki postulują działacze wyżej wymienionych środowisk, wobec Andrzeja Dudy na kolejną kadencję – “po pierwsze postulujemy dalsze działanie dążące do jak najmniejszych obciążeń fiskalnych, czyli proste, niskie podatki”. Poręba mówił także, że postulują jest zapowiedziana przez Andrzeja Dudę karta równości w sieci – “internet to miejsce do dyskusji, dialogu, rozmowy” – dodawał. Trzecim punktem programowym, o które apelują jest wdrożenie konsultacji w przedmiocie problemów mieszkaniowych młodych Polaków.

  Środowiska młodzieżowe chcą także dalszego umacniania roli młodzieżowych rad przy samorządach lokalnych. Sam Adam Poręba jest radnym młodzieżowego sejmiku województwa podkarpackiego. Wobec Dudy oczekują także zdecydowanych działań wobec włączenia do polskiego systemu edukacji programów z zakresu działań na rzecz ekologii i klimatu, umożliwienia rozwoju osobistego poprzez praktyki w instytucjach publicznych, organizacji debat nad kwestiami funkcjonowania kraju, z punktu widzenia młodzieży, czy wzmocnienie roli Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem czy Narodowego Instytutu Wolności.

  “Stojąc przed wyborem jednego z dwóch kandydatów ubiegających się o głosy Polaków w drugiej turze, uważamy, że zwycięstwo Prezydenta Andrzeja Dudy, jest gwarancją dalszego rozwoju przemyślanej i opartej na dialogu pokoleniowych polityki młodzieżowej oraz gwarancją dalszej współpracy i realizacji naszych postulatów” – mówił dziś Adrian Mokrzycki, który zachęcał jednocześnie do oddania głosu właśnie na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

  Nasz reporter zapytał będących na spotkaniu z mediami, jak odnoszą się do kwestii niewłaściwie wydatkowanych pieniędzy z budżetu Państwa, przytaczając przykład Polskiej Fundacji Narodowej czy organizacji wyborów prezydenckich na dzień 10 maja, na które wydano około 70 milionów złotych. W odpowiedzi Jakub Szyszka z Klubu Służby Niepodległej zwracał uwagę, “że nawet jeśli nie wszystkie finanse, które mogły być przeznaczane na działania patriotyczne tam trafiają, to żadna poprzednia władza czy to SLD czy PO-PSL nie kładła takiego nacisku na sprawy patriotyczne, jak rząd Zjednoczonej Prawicy”.

  Reprezentanci wspomnianych wcześniej środowisk młodzieżowych czy akademickich złożyli dziś podpisy pod symboliczną deklaracją poparcia dla Andrzeja Dudy.

  fot. Kurier Rzeszowski
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -