środa, 21 lutego, 2024
+

  Koronawirus na SOR szpitala na Lwowskiej!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W zeszłą niedzielę, do Szpitalnego Oddziału ratunkowego w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, zgłosiło się dwie osoby. Okazało się, że byli zakażeni koronawirusem.

  Jak ustaliła nasza redakcja pacjenci, którzy zgłosili się w niedzielę na rzeszowski SOR, od początku swoimi objawami wskazywali na zakażenie koronawirusem. Pobrane zostały od nich próbki. Małgorzata Przysada, zastępca dyrektora ds. klinicznych i lecznictwa poinformowała, że „wykonane u nich testy, potwierdziły obecność wirusa. W tej sytuacji zostali odesłani do szpitala w Łańcucie”. Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej poinformowała nas także, że te dwie osoby nie zostały jeszcze uwzględnione w raportach epidemiologicznych, „stanie się to na pewno jutro” – mówiła.

  Po stwierdzeniu obecności na szpitalnym oddziale ratunkowym w szpitalu na Lwowskiej, rzeszowski sanepid na kwarantannę skierował 12 członków personelu medycznego. Pomimo licznej kwarantanny szpital, po uprzedniej dezynfekcji, pracuje normalnie, łącznie z SORem.

  Dziś na Podkarpaciu potwierdzono 17 nowych zakażeń, głównie w powiatach jarosławskim i przemyskim. Wyzdrowiało kolejne 14 osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com