poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Duże ogniska koronawirusa w pow. jarosławskim! W regionie chorują także księża!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Ostatnio co raz częściej odnotowujemy zwiększoną liczbę osób zakażonych na Podkarpaciu. Niestety większość z nich dotyczy powiatu jarosławskiego. Ponadto chorują pracownicy marketu oraz duchowni.

  W samym Jarosławiu wciąż wzrasta liczba zakażonych SARS COV2 w miejscowym szpitalu powiatowym, Zakładach Mięsnych oraz szpitalu psychiatrycznym. W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego ustalono, że ogniska te wzajemnie się łączą.

  Łącznie na terenie powiatu odnotowano 203 osób z pozytywnym wynikiem w tym: 119 osób z pozytywnym wynikiem dotyczy początkowo wskazywanego ogniska w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (45 pacjentów z COM, 11 osób personelu medycznego, 63 osoby z kontaktu); 25 osób z pozytywnym wynikiem dotyczy ogniska związanego z Zakładami  Mięsnymi w Jarosławiu, w tym 18 pozytywnych wyników u pracowników Zakładów Mięsnych oraz 7 osób z kontaktu. W zakładzie powołano zespół ds. reagowania i współpracy, wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia i środki ochronne, przeprowadzono  wielokrotną dezynfekcję całego zakładu oraz czasowo wstrzymano  jeden z wydziałów. 11 osób z pozytywnym wynikiem dotyczy początkowo wskazywanego ogniska w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu  (4 osoby z kontaktu i 7 osób – personel medyczny); 48 osób z pozytywnym wynikiem początkowo wiązanych z rodzinnym ogniskiem w miejscowości Piwoda.   

  W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało tylko 31 osób, odnotowano 14 zgonów, a 538 osób objęto kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

  Zarażeni pracownicy marketu!

  W dniach od 30 czerwca do 3 lipca potwierdzono 9 pozytywnych wyników u pracowników sklepu LIDL w Przemyślu oraz 2 osób z kontaktu. Wstępnie ustalono, że źródłem  zakażenia może być styczność z osobą  z ogniska w Jarosławiu. Kwarantanną objęto 87 osób (w tym pracowników oraz ich rodziny). W budynku została przeprowadzona dwukrotna dezynfekcja, a do pracy skierowany został  inny zespół pracowników.

  Chorują także duchowni!

  W parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie potwierdzono wynik dodatni u osoby duchownej i 6 osób
  z kontaktu. Kwarantanną objęto 122 osób w tym 4 z terenu powiatu stalowowolskiego). Badania u osób na kwarantannie prowadzone są na bieżąco zgodnie z wytycznymi. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

  Z początkiem lipca otrzymano także informację o dodatnim wyniku osoby duchownej z parafii Św. Jadwigi w Dębicy. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny kwarantanną objął 53 osoby z kontaktu  (kapłanów, osoby ze służby liturgicznej, grupy apostolskiej), a 118 osób nadzorem epidemiologicznym. Badania osób z kontaktu zaplanowane są zgodnie z obowiązującymi wytycznymi na siódmy dzień od narażenia. Kościół został zamknięty i zdezynfekowany. 
  Od dnia dzisiejszego uroczystości kościelne będą kontynuowane przez księży z innych parafii powiatu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com