sobota, 2 marca, 2024
+

  Startują miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli – sprawdź gdzie

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W piątek 3. lipca i w sobotę 4. lipca startują na Podkarpaciu cztery miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, w tym w podrzeszowskich Bratkowicach.

  Podkarpacki sanepid informuje, że dziś wystartowały miejsca wykorzystywane do kąpieli: „Rybakówka I” w Kłyżowie przy ul. Błońskiej 40 (powiat stalowowolski) oraz „Zalew I” w Zaklikowie w pow. stalowowolskim. W sobotę 4. lipca startuje sezon kąpieliskowy na Zalewie w Wilczej Woli w powiecie kolbuszowskim i na zalewie w Bratkowicach pod Rzeszowem. W tych dwóch ostatnich miejscach kąpieliska będą czynne tylko w soboty i niedziele.

  Bratkowicki zalew z lotu ptaka, fot. strona internetowa Gminy Świlcza

  W samych Bratkowicach gmina Świlcza regularnie stara się zapewnić najwyższy komfort użytkowania miejsca okazyjnie wykorzystywanego do kąpieli. Zalew jest regularnie patrolowany przez policję i straż gminną, remontowane są na bieżąco wszystkie usterki w infrastrukturze otaczającej zalew (stoliki, ławki), bezpieczeństwa samych kąpiących się strzegą ratownicy WOPR. Na zalewie dostępny jest plac zabaw, czy boisko do siatkówki plażowej.

  Sanepid zaznacza, że wprowadzenie definicji miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli miało na celu zlikwidowanie funkcjonujących dotychczas miejsc wykorzystywanych do kąpieli, a także zwiększenie bezpieczeństwa kąpiących się i korzystających z tej formy rekreacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com