„Sobota dla Rafała” – jutro akcja programowa kandydata Koalicji Obywatelskiej

0

Trwa wyścig wyborczy. W pierwszej turze wyborów prezydenckich nie udało się wyłonić zwycięzcy. Czeka nas kolejna tura, już za nie co ponad tydzień, w niedzielę 12. lipca. W drugiej turze spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Kandydaci dwoją się i troją, żeby zdobyć głosy, nie tylko tych, którzy już na nich głosowa, ale przede wszystkim zabiegają o poparcie elektoratu, którzy wybrali innych kandydatów, podczas głosowania 28. czerwca. Podkarpackie struktury Koalicji Obywatelskiej w sobotę wystartują z akcją „Sobota dla Rafała”.
W różnych miejscach regionu, członkowie Koalicji będę namawiać do głosowania na ich kandydata, rozmawiać o kwestiach programowych, zachęcać do obserwacji wyborów, poprzez instytucję mężów zaufania.
Sławomir Chłopik Dyrektor Biura Zarządu Regionu Podkarpackiego Platformy Obywatelskiej mówi: „12. lipca odbędą się jedne z najważniejszych wyborów, wybierzemy nie tylko Prezydenta naszego kraju, ale nasze głosy zadecydują o tym w jakiej Polsce będziemy żyli.  Nasz kraj będzie taki jak zadecyduje demokratyczna większość, czyli większość z tych, którzy wezmą udział w wyborach. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w niedzielę 12. lipca poszli do lokalu wyborczego i wrzucając swój głos do urny świadomie zdecydowali, w jakiej Polsce chcemy mieszkać i jakiego chcemy mieć Prezydenta.”.

W sobotę członkowie Koalicji Obywatelskiej będą w Rzeszowie na ul. 3 Maja (od strony Placu Farnego)
w godz. 10:00-14:00, Krośnie na ul. Piłsudskiego 8 w godz. 10:00-14:00, Przemyślu na Placu na Bramie
w godz. 11:00-13:00, Jarosławiu na ul. Grunwaldzkiej w godz. 10:00-14:00, Ropczycach na Rynku w godz. 10:00-12:00, Dębicy na Rynku w godz. 10:00-12:00, Gorzycach na Rynku w godz.10:00-13:00, Przeworsku przed Ratuszem w godz.10:00-12:00 oraz Jaśle na Rynku w godz.10:00-14:00.

Politycy i działacze Koalicji Obywatelskiej chcą mieszkańcom Podkarpacia prezentować program Rafała Trzaskowskiego „Nowa Solidarność”. „Praca, ochrona zdrowia, edukacja – to trzy najważniejsze sprawy, którymi żyjemy na co dzień. Zaprezentujemy program w następujących obszarach: my i nasi najbliżsi: praca i przedsiębiorczość,  leczenie od ręki, równy dostęp do edukacji, nasze otoczenie: nowa umowa społeczna: Polki, czas na Młodych, Rodzina, Seniorzy, wieś, równość i tolerancja, organizacje pozarządowe, klimat i ochrona środowiska, tańsza i efektywna gospodarka odpadami, ład w przestrzeni , kultura, nauka, Internet oraz nasze państwo nasza wspólnota: państwo dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości, finanse państwa, Polska w Europie i na świecie, obronność i bezpieczeństwo.” – mówi dyrektor Chłopik.

Podczas spotkań zainteresowani będą mogli uzyskać materiały wyborcze kandydata, takie jak ulotki, plakaty, banery.