6,5 C
Rzeszów
czwartek, 21 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Będzie druga tura “Bitwy o wozy”!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich MSWiA obiecało 16 wozów strażackich. Sprzęt ma trafić do jednej gminy w każdym województwie, w której frekwencja podczas wyborów prezydenckich będzie najwyższa. Na Podkarpaciu wygrała gm. Cisna, w powiecie leskim. W 10 gminach na 16 wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

  Podczas konferencji prasowej przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, szef tej instytucji wręczył dziś przedstawicielom 16 zwycięskich gmin promesy na zakup wozów strażackich.
  Minister MSWiA mówił dziś “bardzo się cieszę, że ta akcja profrekwencyjna, propaństwowa akcja przyjęła tak dobry obrót, przyjęła się z tak żywym odzewem na dole wśród naszych obywateli”.

  Ale to nie wszystko. Minister Mariusz Kamiński zapowiedział drugą turę rywalizacji. “Nie ukrywam, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chcemy, żeby przed drugą turą wyborów prezydenckich ogłosić nową edycję akcji bój o wozy strażackie. Przeznaczymy środki na 49 nowych, nowoczesnych wozów strażackich” – zapowiedział

  Wychodzi na to, że na Podkarpaciu do rozdania będzie minimum pięć wozów strażackich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -