niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Tadeusz Ferenc poparł Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  „Nasz prezydent jest samorządowcem” – mówił dziś Tadeusz Ferenc Prezydent Rzeszowa oznajmiając decyzje o udzieleniu poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich.

  Dla opinii publicznej to nic dziwnego. Obdarzenia poparciem kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta można było się spodziewać. Chociaż Prezydent Rzeszowa kręci się koło najważniejszych polityków Zjednoczonej Prawicy, jakimi są chociażby Marcin Warchoł wiceminister sprawiedliwości, widać, że nie odzwierciedla to bezpośrednio ukierunkowania się Ferenca na „prawą” stronę sceny politycznej.
  Prezydent Rzeszowa mówił dziś, że „samorząd to największa zdobycz ostatnich 30 lat w Polsce i jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski na pewno będzie dbał o samorządy, bo sam jest samorządowcem (jest prezydentem Warszawy – przyp. redakcja) i bardzo dobrze rozumie nasze potrzeby”. W pierwszej turze Ferenc udzielił poparcia dla kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Rzeszów jako stolica Podkarpacia jest członkiem Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. W jej skład wchodzą prezydenci dwunastu największych miast Polski. Próżno w ich składzie szukać miasta zarządzanego przez członka Prawa i Sprawiedliwości. Unia Metropolii otwarcie przyznaje, że jako całość poprą także kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta kraju. Wybory w drugiej turze odbędą się 12. lipca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com