środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Politycy PO z kontrolą poselską w „Wodach Polskich”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Politycy Platformy Obywatelskiej z Podkarpacia rozpoczęli dziś kontrolę poselską w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Jest to część spółki Skarbu Państwa Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

  Politycy Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska i Zdzisław Gawlik rozpoczynają dziś kontrole oddziału Wód Polskich w Rzeszowie. Wcześniej politycy skierowali pismo z pytaniami do Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Małgorzaty Wajdy. Pytają w nim o wysokość środków przeznaczonych na gospodarkę wodną w województwie podkarpackim.

  Krystyna Skowrońska mówiła dziś – „chcemy zapytać jak przedsiębiorstwo Wody Polskie przygotowało mieszkańców, żeby żyli bezpiecznie, realizując inwestycje”. Posłanka dodawała także, że intencją kontroli jest chęć poznania środków przeznaczonych na wynagrodzenia pracowników spółki.

  Działacze Platformy Obywatelskiej chcą zapoznać się z wszelkimi dokumentami w przedmiocie realizacji wszelkich inwestycji przeciwpowodziowych w regionie, zarówno tych już zrealizowanych, jak i tych planowanych w przyszłości.

  Posłanka Skowrońska mówiła dziś także, że chcą poznać aktualną mapę zagrożeń powodziowych” – „w 2010 roku, po wielkiej powodzi, każde województwo przygotowuje mapę zagrożeń. W tym zakresie chcemy zobaczyć, jak po 2010 roku została ona przygotowana, jak ona się zmieniała, w związku z nową sytuacją jaka występuje, nie tylko powodzie, ale m.in. nagłe opady, które powodują duże komplikacje” .

  Wątpliwości polityków stanowią zapisy Rocznika Statystycznego, w którym od 2016 r. maleją regularnie wydatki na regulację rzek, budowę i renowację zbiorników wodnych – „do 2018 roku jeszcze coś się działo, po tym roku już nie” – mówił Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu Zdzisław Gawlik

  Materiały, o które prosili dziś politycy PO zostały już przygotowane. Dyrektor Małgorzata Wajda mówiła dziś że „są to materiały, z którymi warto się zapoznać społeczeństwo, ponieważ Państwo nie znają ich zawartości, a wydajecie opinię”. O wynikach kontroli poselskiej politycy poinformować mają w czwartek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com