czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Przewrotne. Mieszkańcy ciągle walczą z planami Sari

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W gminie Głogów Małopolski planowana jest budowa spalarni odpadów niebezpiecznych. Wniosek złożyła spółka Remondis. Według informacji dostępnych w BIP Głogów Małopolski spalarnia ma spalać 15 tysięcy ton rocznie. Mieszkańcy nie są zadowoleni z takich planów inwestora.

  Mieszkańcy gminy od początku wyrażali swoje niezadowolenie. Nie chcą u siebie takiej inwestycji. „Sprawa fetoru z Sarii nie jest załatwiona, a chcą nam zafundować kolejną tego typu inwestycje”- można słyszeć wśród mieszkańców gminy Głogów Małopolski. Saria sp. z o.o. od lat prowadzi na granicy Przewrotnego i Stykowa prowadzi działalność polegającą na przetwórstwie odpadów poubojowych – odzysku odpadowej tkanki zwierzęcej, na podstawie pozwolenia zintegrowanego wydanego przez Starostę Rzeszowskiego. Sam fakt istnienia tego typu działalności budzi już konsternację, ze względu na obrzydliwy fetor, zwłaszcza w lecie.

  Kiedy tylko usłyszeli o planach rozbudowy obiektów Sari rozpoczęli zbiórkę podpisów. Zaangażowali się wszyscy. W sołectwach Przewrotne i Styków zebrano ponad 600 podpisów. „Zbieramy dalej, chcemy w jak największej liczbie wyrazić swoje niezadowolenie z inwestycji. Zbieramy po okolicznych gminach i wśród swoich znajomych” – dodają mieszkańcy.”

  25. czerwca br. Burmistrz Głogowa Małopolskiego wydał obwieszczenie o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie wydania decyzji środowiskowych wobec planów Sari. Oznacza to, rozpoczęła się procedura oceny oddziaływania na środowisko. Stronami postępowania w myśl nowego rozporządzenia są wszyscy zainteresowani.

  Teraz wyszliśmy z inicjatywą zbiórki podpisów online, gdyż nie każdy jest w stanie podpisać się tradycyjnie (link na końcu artykułu – przyp. redakcja)” – mówi Jacek Sułuja z Rozwoju Głogowa Mieszkańcy. Sułuja dodaje, że wciąż liczą na zebranie wiejskie w przedmiotowej sprawie.

  Od początku negatywnie na temat inwestycji wypowiadała się gmina, w tym burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj. Rada sołecka Przewrotnego i Stykowa wyraziły swój sprzeciw w postaci uchwał sołeckich. Ostateczną decyzję administracyjną wydadzą właśnie władze gminy Głogów Małopolski.

  Link do petycji on-line:
  https://www.petycjeonline.com/signatures/petycja_przeciwko_budowie_spalarni_w_przewrotnem_gmina_gogow_maopolski/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com