poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Prezydent na Podkarpaciu: „jestem z Państwem!” mówił do poszkodowanych w powodziach

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Andrzej Duda Prezydent Rzeczypospolitej wizytował dziś na Podkarpaciu tereny zalane przez liczne powodzie błyskawiczne.

  Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś polder w Siedleczce, wieś Hadle Szklarskie, Jawornik Polski oraz Birczę. Przypomnijmy, że w ubiegły weekend, począwszy od piątkowego popołudnia, przez znaczną część regionu przeszły silne burze z nawalnymi opadami deszczu. Suma opadów przekraczała często sumę miesięcznych opadów w całym województwie.

  fot. Kancelaria Prezydenta

  Swoją wizytę Prezydent rozpoczął od miejscowości Siedleczka i Hadle Szklarskie. Tutaj powódź zalała i kompletnie zniszczyła drogę wojewódzką 835, zabytkowy park otaczający pałac z przełomu XIX i XX w. Tak jak w większości regionu straty są tu także w infrastrukturze kulturalno – sportowej.

  fot. Kancelaria Prezydenta

  Kolejnym przystankiem wizyty głowy Państwa była miejscowość Jawornik Polski. To tutaj, podczas akcji ratowniczej, podczas wielkiej wody, zniszczeniu uległ kilkudziesięcioletni samochód lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W Jaworniku Polskim Prezydent wręczył ochotnikom promesę na zakup nowego wozu strażackiego. „Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy, samochód będzie stał w remizie” – podkreślił Prezydent i dodawał: „proszę sobie wyobrazić, że ten ponad 10-tonowy samochód został porwany przez wodę, zrzucony do rowu i całkowicie zalany. Na szczęście załoga zdołała się uratować, ale wóz nie będzie się nadawał do użytku”.

  Wypowiedź Prezydenta RP

  🎥 #NaŻywo | Jawornik Polski. Wypowiedź Prezydenta RP

  Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Wtorek, 30 czerwca 2020
  fot. Kancelaria Prezydenta

  Andrzej Duda wskazywał także, że OSP w Jaworniku Polskim nie może kontynuować swojej służby bez średniego samochodu strażackiego – „ta jednostka jest bardzo często wzywana do akcji. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy, nowy wóz już tutaj w remizie będzie stał – dodał Andrzej Duda i zapewnił: – „Jestem z Państwem. Nie sztuka być wtedy, kiedy wszystko się dobrze dzieje.” 

  Ostatnim punktem wizyty Andrzeja Dudy na Podkarpaciu było spotkanie z poszkodowanymi mieszkańcami Birczy. Tutaj rwąca woda niszczyła wszystko co było na jej drodze. Prezydent podkreślał dziś także, że dołoży wszelkich starań, aby wszyscy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi i zalań, otrzymali pomoc finansową jak najszybciej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com