sobota, 2 marca, 2024
+

  Premier po sztabie kryzysowym: „trudna sytuacja dla ludzi”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Po godzinie 3:00 nad ranem w sobotę odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Mozawieckiego po posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Sam sztab obradował koło godziny 2:00, a Premierowi towarzyszyli: wiceminister rodziny Anna Schmidt-Rodziewicz, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec.
  „Mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją dla ludzi. Na ten moment mamy ok. 400 interwencji Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych” – mówił na konferencji prasowej Morawiecki. Dodał, że na Podkarpaciu pracują także strażacy z sąsiednich województw oraz żołnierze.

  Konferencja prasowa po posiedzeniu Sztabu Kryzysowego w Rzeszowie

  🔴NA ŻYWO Konferencja prasowa po posiedzeniu Sztabu Kryzysowego w Rzeszowie z udziałem Premiera Mateusz Morawiecki oraz Wojewody Podkarpackiego Ewa Leniart

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Piątek, 26 czerwca 2020

  Sytuacja dalej jest dramatyczna. Gdzieniegdzie, dopiero wstający nowy dzień, ukazał skalę zniszczeń. Premier mówił w Rzeszowie, że występują także problemy z dostępem do wody pitnej – „w tych miejscach, gdzie nie ma ujęć z wodociągów są zalewane ujęcia lokalne. Musimy zapewnić dostawy wody pitej”.

  Po posiedzeniu sztabu Premier informował także, że jest w stałym kontakcie z Prezydentem Andrzejem Dudą, a sam deklarował „zapewnimy sprawną wypłatę odszkodowań; nikt nie zostanie bez pomocy”.

  Po intensywnych i gwałtownych opadach deszczu, które przeszły w piątek po południu nad częścią woj. podkarpackiego, najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. W tym ostatnim powiecie, jak informował Premier ewakuowano osoby zakażone koronawirusem.

  Silna woda zniszczyła dobytki tysięcy mieszkańców regionu. Uszkodzone są mosty, drogi, remizy strażackie, szkoły, ośrodki zdrowia, boiska sportowe, a przede wszystkim prywatne budynki mieszkalne.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Synoptycy ostrzegają, że dziś sytuacja z wczoraj, może się na nieszczęście, powtórzyć. Na Podkarpaciu wydano drugie w trzystopniowej ostrzeżenie przed silnymi burzami z ulewnymi deszczami. Służby apelują o monitorowanie bieżącej sytuacji pogodowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com