-7,4 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Czy Rzeszów wytrzyma falę powodziową? Zwołano sztab kryzysowy!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fala wezbraniowa na rzece strug jest u bram Rzeszowa. Woda drastycznie się podnosi, średnio o około 20 centymetrów w ciągu 15 minut. To druzgocące dane, zwłaszcza, że nie doszła jeszcze nawet do Tyczyna

  fot. Kurier Rzeszowski

  Mieszkańcy Tyczyna i Rzeszowa, zwłaszcza Ci mieszkający w pobliżu rzeki Strug, patrzą na spokojny na codzień potok, z zaniepokojeniem. Dramatycznie wzrasta. Wodowskaz zlokalizowany przy moście w Tyczynie, w ciągu ul. Grunwaldzkiej, przedłużenie ul. Sikorskiego w Rzeszowie wskazywał na godzinę 22:00 471 cm, o 71 cm ponad stan alarmowy. Co najgorsza woda ciągle wzrasta! Służby miejskie zadysponowały do pomocy liczne siły i środki, w postaci koparek do piasku, wcześniej także piasek, worki itp.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Jak dowiaduje się nasza redakcja dziś w nocy o godzinie 00:30 zwołano wojewódzki sztab kryzysowy. Transmisja na naszym fanpage.

  Silne wezbrania lokalnych rzek mają związek z nawalnymi opadami deszczu w południowej części województwa. W usuwaniu skutków powodzi uczestniczy ponad 1000 strażaków oraz wojsko czy sami mieszkańcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -