środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Trzaskowski w Rzeszowie. Postawił na młodzież

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Setki mieszkańców Rzeszowa, a także posłowie, samorządowcy, członkowie Koalicji Obywatelskiej i jej sympatycy hucznie witali kandydata na Prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

  Paweł Poncyliusz: „są dwa miasta, do których mieszkańcy chcą napływać, jednym z nich jest Rzeszów!”

  Kandydat na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski na rynku w Rzeszowie

  🔴 NA ŻYWO: Kandydat na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski na rynku w RzeszowiePaweł Poncyljusz – Ambasador Podkarpacia Elżbieta Łukacijewska Krystyna Skowrońska Marek Rząsa Zdzisław Gawlik Poseł na Sejm RP Joanna Frydrych Platforma Obywatelska Platforma Obywatelska Region Podkarpacki

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 24 czerwca 2020
  fot. Kurier Rzeszowski

  Paweł Poncyliusz, wybrany z Podkarpacia poseł Koalicji Obywatelskiej, witał Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w środowe popołudnie na rzeszowskim Rynku. Poncyliusz zwracał uwagę na to, że tak jak Warszawa, Rzeszów jest przykładem odpowiedniego wykorzystywania funduszy unijnych. Przywiązywał uwagę, że to sami jego mieszkańcy stanowią ważną wartość dodatnią. O Trzaskowskim wypowiadał się, co zrozumiałe, niezwykle pozytywnie. Wskazywał, że bogate doświadczenie zawodowe, społeczne, naukowe, polityczne Trzaskowskiego „jest gwarantem stabilności, godności, normalności”.
  Wcześniej w rzeszowskim Ratuszu, z tym kandydatem, spotkały się władze miasta oraz radni Rozwoju Rzeszowa i Platformy Obywatelskiej, udzielając mu oficjalnego poparcia, o czym mówił do zgromadzonych Paweł Poncyliusz.

  Trzaskowski: „na Podkarpaciu same uśmiechnięte twarze, pozytywna energia, duma”

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej zachwalał stolicę Podkarpacia. Wskazywał, że Rzeszów może być dumny z ostatnich 30 lat. Przy czym przystąpił do słów skierowanych szczególnie dla młodego społeczeństwa. Trzaskowski wizytując w naszym regionie postanowił postawić na tę część programową swojej kampanii wyborczej – propozycje dla młodych.

  Rafał Trzaskowski, jak mówił, nie chce opierać swojej kampanii wyborczej na sprawach światopoglądowych. „To są ważne tematy, ale dziś rozmawiamy o ważniejszych” mówił i dodawał, że „w internecie można znaleźć filmy, gdzie młodzież zwraca uwagę na problem umów śmieciowych, brak dostępu do tanich mieszkań, homofobię, ksenofobię, słaby system kształcenia. To są prawdziwe problemy”. Wcześniej, przed wystąpieniem w Rzeszowie, spotkał się on z podkarpacką młodzieżą.

  Odwołując się do młodzieży wskazywał, że również tematy niskiego poziomu opieki zdrowotnej czy postępujące zmiany klimaty, w przeciwieństwie do sporu, np. wokół LGBT, też są istotne. „Dziś najważniejsi politycy odwracają się od tych wszystkich problemów (…)., a młodzi nie mogą czekać” – partycypował.

  Odnosił się do panującej nienawiści…

  fot. Kurier Rzeszowski

  Rafał Trzaskowski zwracał uwagę, że przed dzisiejszymi dziećmi i młodzieżą stoją duże wyzwania. Zarzucał rządzącemu ugrupowaniu Prawa i Sprawiedliwości brak konkretów dla tej grupy społecznej. Odwoływał się do narzucanego im światopoglądu, stylu życia – „dzieci w szkołach są zaszczuwane, tylko dlatego, że nie odnaleźli jeszcze swojego „ja”, mają inny punkt widzenia, inaczej wyglądają, inaczej pojmują rzeczywistość” – mówił podniosłym głosem kandydat KO. W tych słowach zawarł insynuacje, że odpowiedzialni politycy nie powinni rzucać spraw ideologicznych „na tapetę”, żeby podnieść wyniki poparcia. „To są prawdziwe problemy, a nie odgrzewanie tych jałowych sporów!” – grzmiał Trzaskowski, apelując do zgromadzonych, żeby powstrzymać mowę nienawiści, „dać żyć wszystkim tak jak chcą”.

  Była także mowa o gospodarce

  „Były programy za rządów PO – PSL, które zawierały w sobie wsparcie na wkład własny na zakup mieszkania, wesprzemy samorządy w realizacji tanich mieszkań na wynajem” – mówił. Alarmował, że programy społeczne w tym zakresie, podczas rządów PiS, okazały się „klapą”, nie zostały zrealizowane. Dosadnie wypowiadał się także o klimacie. Wskazywał na brak inwestycji w odnawialne źródła energii i brak przyjętej neutralności klimatycznej. „Młodzi pytają dziś o ochronę klimatu, o ochronę środowiska” – mówił Trzaskowski, twierdząc, że głos młodych ludzi i w tym przedmiocie jest niezwykle ważny.

  Na zakończenie Trzaskowski odniósł się do dzisiejszej konwencji młodych członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, na której przemawiał prezes tego ugrupowania Jarosław Kaczyński – ” jeżeli słyszę, że ktoś mówi dziś o prawach kobiet, ekologii czy prawach zwierząt – robiąc wręcz odwrotnie, może chce się zmienić – ale wiarygodność to co innego”. Warto nadmienić, że w ostatnio przyjętej (czwartej już wersji) tzw. tarczy antykryzysowej zawarto na przykład zapisy o karze pozbawienia wolności za wykonanie aborcji.

  fot. Kurier Rzeszowski

  „Dziś potrzebujemy niezależnego prezydenta, potrzebujemy wspólnej Polski” – tymi słowami zakończył przemówienie kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Polski, „moja ręka będzie zawsze wyciągnięta do tych, którzy będą chcieć współpracować i będzie to dłoń otwarta, a nie pięść”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com