26 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  Tadeusz Ferenc z wotum zaufania i absolutorium Rady Miasta

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, poprzez łącza internetowe, odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miasta Rzeszowa. Rozpatrywano m.in. punkt o udzieleniu wotum zaufania dla Prezydenta Tadeusza Ferenca oraz wniosku o udzielenie mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

  Głosowanie poprzedziła długa, ponad trzygodzinna dyskusja nad przedstawionym przez Prezydenta raportem o stanie miasta za rok 2019. Sporządzenie co roku takiego dokumentu jest obowiązkiem jaki na prezydentów, wójtów i burmistrzów nałożyły zmiany w ustawie o samorządzie gminnym zgodnie z ustawą z 2018 roku. Zatem takie procedowanie wniosku o wotum zaufania i absolutorium odbyło się dopiero drugi raz z rzędu.

  Dyskusja nad głosowaniem tych dwóch uchwał Rady Miasta trwała ponad trzy godziny, zamiast rozmawiać o faktach budżetowych, zarządczych, radni przerzucali się odpowiedzialnością za ostatnie problemy hydrologiczne w mieście.
  Ostatecznie za wotum zaufania dla Prezydenta było 17 radnych Rozwoju Rzeszowa oraz PO, przeciwko było 8 radnych PiS. W głosowaniu udziału nie wzięli Grzegorz Koryl (PiS) i Marcin Deręgowski z (PO). 
  W głosowaniu nad wnioskiem o udzielenie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok “za” było również 18 radnych RR i PO, przeciwko głosowało 7 radnych z PiS. W głosowaniu nie wzięli udziału Robert Kultys i Grzegorz Koryl z PiS. 

  Tadeusz Ferenc, ciesząc się z uzyskanego pozytywnego wyniku głosowania, w tak ważnych kwestiach jak wotum zaufania i absolutorium mówił “dziękuję za pozytywne głosy radnych, a tych co mieli uwagi, zapraszam do rozmów. Naszym celem jest rozwój Rzeszowa, każdy z nas dąży do tego, aby Rzeszów był miastem, które się rozwija, które jest znane na Podkarpaciu, w Polsce i na świecie”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -