środa, 21 lutego, 2024
+

  Rafał Trzaskowski rozpoczyna kampanię na Podkarpaciu – zaczął od Rzeszowa

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Rafał Trzaskowski swoją wizytę na Podkarpaciu, rozpoczął od konferencji prasowej w Rzeszowie.

  NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

  🔴NA ŻYWO: Kandydat na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski w Rzeszowie

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 24 czerwca 2020

  Swoją dzisiejszą wizytę rozpoczął od stolicy Podkarpacia, gdzie na tle działki, które miasto zaproponowało rządzącym Polską, pod budowę mieszkań na wynajem. Mieszkania Plus to sztandarowy program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości z wyborów czy to parlamentarnych z 2014 roku czy prezydenckich z 2015.
  Kandydat KO mówił dziś, że „Rząd PiS obiecywał 100 tysięcy mieszkań do końca 2019 roku i z doniesień medialnych wynika, że Rząd oddał takich mieszkań około tysiąc” – zwracał uwagę Trzaskowski. Mówił on także, że samorządy deklarowały wolę współpracy z rządzącymi. Odnosił się właśnie do działki, stanowiącej jego tło. To tę działkę przy ul. Rzecha, w pobliżu ronda Kuronia.

  „Bardzo często próbowano zrzucać na samorząd obowiązki z zakresu przygotowania infrastruktury, przyjęte zostało prawo „lex deweloper”, które narusza postanowienia ładu przestrzennego” – dopełniał Trzaskowski. Sam Prezydent Warszawy deklarował, że tak jak samorząd Rzeszowa, pomimo wywiązywania się z narzucanych obowiązków, ich rzetelnego wykonywania, mieszkań powstało niewiele.

  Kandydat Koalicji Obywatelskiej, właśnie w Rzeszowie, zadeklarował, że pomoże zainteresowanym takimi mieszkaniami w pozyskiwaniu odpowiedniego wsparcia finansowego. „Jeżeli rządzący mówią dziś, że rodzina jest dla nich najważniejsza, powinni zadbać o warunki do rozwoju rodzin” – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Trzaskowski, jak sam mówił, „obiecywał, że będzie we wszystkich regionach”. Samej wizyty na Podkarpaciu, w bastionie PiS, gdzie ta partia notuje najwyższe poparcie w skali kraju, się nie boi – „byłem w wielu miejscach, potocznie nazywanymi bastionami PiS, wszędzie tam spotykałem ludzi uśmiechniętych, takich, którzy chcieli rozmawiać o wyzwaniach, które przed nami i nie miałem takiego wrażenia podziału Polski na ludzi głosujących na tych czy na tamtych” – mówił. Trzaskowski przyjechał tutaj, aby pokazać miejsca, „symboliczne wobec nieudolności rządzących”. Kandydat KO zadeklarował na porannej konferencji prasowej, że popołudniem, w Rzeszowie, przedstawi program dla młodych.
  Odnosił się także do przemysłu militarnego, który miał być realizowany na Podkarpaciu, w Stalowej Woli czy Mielcu.

  Rafał Trzaskowski cały dzień spędzi dziś na Podkarpaciu. Będzie w Jaworniku Polskim, Dębicy, a po południu będzie na rzeszowskim Rynku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com