sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Prawie 6 milionów złotych na inwestycje w ramach programu „Senior plus”

    Polecamy

    Redakcja
    Redakcja
    Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
    - Reklama -

    Zakończył się nabór do drugiej w tym roku edycji programu „Senior plus”, czyli programu umożliwiającego samorządom budowę, modernizację czy utrzymanie domów oraz klubów seniora.

    NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

    🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpackiego Pani Ewa Leniart

    Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 24 czerwca 2020

    Od roku 2015 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Wieloletni „Senior plus” na lata 2015-2020, który skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego.
    Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów, „poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior +” przy dofinansowaniu działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +”.” – mówiła dziś Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki.

    Podkarpacki Urząd Wojewódzki przyzna lokalnym samorządom prawie 6 milionów złotych środków na utworzenie 20 nowych dziennych placówek oraz utrzymywanie 48 istniejących już placówek. „Na Podkarpaciu były dwa nabory, ten drugi zakończył się nie dawno. Do naboru przystąpiło trzy gminy wnioskując o pomoc na utworzenie nowych domów lub klubów seniora oraz również trzy gminy zawnioskowały o wsparcie już funkcjonujących placówek” – mówiła podczas briefingu prasowego Ewa Leniart. „Po wybudowaniu nowych domów seniora funkcjonować będzie łącznie 72 takie obiekty, z łączną ilością 1660 miejsc” – dodawała Wojewoda.

    fot. Kurier Rzeszowski

    Wojewoda odniosła się także do bieżącej sytuacji hydrologicznej na Podkarpaciu. „Sytuacja się stabilizuje, fala wezbraniowa na Sanie się „wypłaszcza”” – mówiła. Dodawała, że nie udało się uniknąć lokalnych podtopień. Do zabezpieczenia sytuacji na lokalnych rzekach zadysponowano setki strażaków i Wojska Obrony Terytorialnej. Do walki z wielką wodą na Sanie przygotowują się władze Radomyśla, które oczekują fali powodziowej, ale zmagają się z innym problemem – na tamtejszym moście przez tę rzekę utworzył się zator z gałęzi i konarów. „Trwa rekonesans czy uda się uwolnić zator przed nadejściem fali” – mówiła Leniart.

    Podkarpacki Urząd Wojewódzki przystąpił jeszcze wczoraj do szacowania strat i pierwszych wypłat zasiłków celowych czy odszkodowań. Pierwsza pomoc w wysokości 6 tysięcy złotych trafiło do rodzin z siedmiu gmin: Roźwienicy (8 rodzin), Sieniawy (15 rodzin), Bykowska (1 rodzina), Beska (4 wnioski), Dubiecka (22 rodziny), Kolbuszowej (1 rodzina) oraz Dydnia (1 wniosek). „Czekamy na kolejne informacje o wsparcie innych rodzin, zwłaszcza tych z Rzeszowa czy gminy Tyczyn” – dodawała Wojewoda.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com