poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Gmina Świlcza „Liderem Regionu 2020” plebiscytu Nowin w kategorii samorządność!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Po raz dziesiąty Gazeta Codzienna Nowiny przygotowała, przeprowadziła i podsumowała prestiżowy plebiscyt LIDER REGIONU 2020. Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Starosta Rzeszowski. Nagrodzono łącznie 17 uczestników, w 17 różnych kategoriach.

  Laureatem plebiscytu w kategorii samorządność została Gmina Świlcza. Jej wójt Adam Dziedzic znany jest z sprawnego i mądrego zarządzania środkami publicznymi, dobrej współpracy z wyborcami, ale także przedsiębiorstwami, instytucjami. Zasłynął on także z jakości i zakresu ofert inwestycyjnych, edukacyjnych, kulturalnych i usługowych. Aktywnie tworzy przyjazne miejsca do pracy i życia dla mieszkańców na terenie całej gminy.

  W czasach epidemii koronawirusa, gmina Świlcza, kierowana przez Dziedzica, jako pierwsza w Polsce udostępniła uczniom szkół, bezpłatne wypożyczenie laptopa do zdalnej nauki. Takich laptopów gmina miała w marcu 250, w maju dokupiła kolejne 20. Każdy element pomocy swoim mieszkańcom się liczy, a m.in. to zachowanie zostało szczególnie docenione w opinii publicznej.
  Adam Dziedzic – wójt Świlczy, podczas odbierania nagrody Lider Regionu 2020 mówił: „„człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy włada. Człowiek nawet, gdy włada jest służebnikiem”. Tak mówił Kardynał S. Wyszyński. Ja nie kryję zadowolenia i dumy z mojej Gminy!”.

  U boku Gminy Świlcza, w poszczególnych kategoriach, prestiżowy tytuł zdobyli: produkcja spożywcza: OSM Jasienica Rosielna ma prawie 100 lat, cukiernictwo: Pijalnia Czekolady M.Pelczar Chocolatier w Korczynie, produkcja: ZPO TARNOPAK to opakowania z klasą, finanse: PFR pomaga małym i średnim firmom, dystrybucja: Gas Trading: paliwa najwyższej jakości, architektura i budownictwo: URBAN PROJECT to spółka z perspektywą, logistyka: Reslogistic: wiarygodny partner, budownictwo mieszkaniowe: Nowy Horyzont: Realizacja nowej wizji architektonicznej w przestrzeni miejskiej, produkcja spożywcza: Mateo: Producent pierogów bezglutenowych, transport: ZTM – Teraz jeździ się z kartą miejską, samorządność: Świlcza – gmina przyjazna i kreatywna, nowe technologie: PROFERIS: wysokiej klasy specjaliści IT, zdrowie: CH Medyk: Wiodący ośrodek opieki medycznej. Leczy i edukuje od 31 lat, zdrowie: Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego:Specjalistyczna diagnostyka oraz chirurgia, kultura: Filharmonia Podkarpacka: Kreowanie i upowszechnianie kultury muzycznej, nauka: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa: Innowacyjna uczelnia, ambasador Regionu Podkarpacia: Makarony Polskie SA.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com