piątek, 1 marca, 2024
+

  Ponad 640 interwencji strażaków na Podkarpaciu!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Państwowa Straż Pożarna w Rzeszowie podała rano, które nie napawają optymizmem. Tylko w ciągu ostatnich 24 godziny odnotowano 640 interwencji strażaków.

  Brygadier Marcin Betleja – rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej poinformował dziś rano, że interwencje dotyczyły „głównie wypompowywania wody z zalanych piwnic, posesji, udrażnianiu przepustów drogowych”. Rzecznik dodaje także, że straż pożarna „pomagała zabezpieczyć,zagrożone podtopieniem budynki, układając worki z piaskiem”.


  bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

  Strażacy usuwali także połamane drzewa i konary, gałęzie, leżące na drogach czy chodnikach.
  „Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach rzeszowskim, krośnieńskim i sanockim” – dodaje bryg. Betleja.

  Podczas wczorajszej ulewy, która późnym popołudniem przeszła przez centralną część województwa najbardziej ucierpieli mieszkańcy: Rzeszowa – tutaj wylała rzeka Strug, a rwąca woda zalewała domostwa i posesje; ale również mieszkańcy gminy Tyczyn, gdzie w Hermanowej również lokalny potok zamienił się w niebezpieczną rzekę.

  OBECNA SYTUACJA HYDROLOGICZNA

  Stany alarmowe – wg stanu na godzinę 7:00 – występuje obecnie na pięciu wodowskazach: na rzece San w lesku, Hoczewce w miejscowości Hoczew, Osławie w Zagórzu, Stobnicy w Godowej oraz Trzebośnicy w Sarzynie.
  W wielu miejscach rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze, a do przekroczeń stanów alarmowych brakuje kilkanaście – kilkadziesiąt centymetrów.
  Burmistrz Jasła Ryszard Pabian wydał we wtorek zarządzenie o wprowadzeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie Jasła, w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wisłoce i Jasiołce. W powiecie krośnieńskim i sanockim także trwają posiedzenia sztabów kryzysowych, które wkrótce mogą podjąć podobne decyzje, co władze Jasła.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com