piątek, 1 marca, 2024
+

  Mieszkańcy protestują przeciwko drodze łączącej ul. Kopisto z ul. Warzywną

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Miasto Rzeszów planuje budowę łącznika dróg ul. Kopisto z Warzywną, ale nie poprzez przedłużenie ul. Cegielnianej i wykorzystanie należących do miasta działek, lecz poprzez budowę całkiem nowej drogi, pomiędzy ulicą Cegielnianą, a blokiem Capital Towers na specjalnie usypanej skarpie. Temu rozwiązaniu sprzeciwiają mieszkańcy, którzy zawiązali „ruch społeczny”

  Ilustracja planowanej do wykupu działki / Ruch społeczny „Nie dla budowy drogi na rzeszowskich wałach”

  Ruch społeczny „Nie dla budowy drogi na rzeszowskich wałach” zwraca uwagę, że „koszt budowy tego kilkusetmetrowego odcinka to ponad 9 milionów złotych”. Inicjatorzy w liście do mediów piszą, że „dużą część tej kwoty stanowią pieniądze, które miasto zapłaci za odkupienie działki pod budowę drogi”.
  Dziwi nas, dlaczego miastu tak bardzo zależy na wykupieniu tej działki i generowaniu dodatkowych kosztów, zamiast po prostu przedłużyć ul. Cegielnianą – projekt ten był o kilka milionów tańszy.
  Zainteresowani mieszkańcy pobliskich okolic planowanej drogi prosili o spotkanie z Prezydentem. „W związku z epidemią zostało ono odwołane i do tej pory nie uzyskaliśmy informacji co do nowego terminu, a z wiadomości, które do nas docierają, przygotowania do inwestycji idą pełną parą”.

  Niestety członkowie nieformalnego ruchu piszą , że „miasto pisemnie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego pomiędzy dwiema jezdniami chce wybudować na środku trzecią, przy okazji kupując działkę od prywatnego podmiotu. Jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami związanych z wydawanie pieniędzy publicznych.”

  Budowa drogi na wałach przeciwpowodziowych pozostawia również wiele do życzenia – patrząc chociażby na to co w chwili obecnej dzieje się za naszymi oknami. „Pragniemy podkreślić, iż budowa drogi poprzez przedłużenie ulicy Cegielnianej, za wałem przeciwpowodziowym uzyskała pozytywną opinię właściwych instytucji i organów, pod kątem oddziaływania na środowisko”
  Temat budowy łącznika przewija się od 2012 r. Przez 7 lat miasto optowało za przedłużeniem ul. Cegielnianej. Dopiero 2019 r. Urząd Miasta zmienił zdanie i stwierdził, że wybuduje całkiem nowa drogę, „na specjalnie usypanym murze oporowym – wartym kilka milionów złotych!” – alarmują członkowie ruchu społecznego.
  Ruch społeczny „Nie dla budowy drogi na rzeszowskich wałach” założył internetową petycję przeciwko budowie drogi. Pod petycją podpisało się już 370 mieszkańców Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com