piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  RCK bez infrastruktury rowerowej. Rowery.Rzeszów.pl zamierza interweniować!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Z początkiem czerwca br. ruszył przetarg na zaprojektowanie i budowę rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego w okolicach Dworca Głównego PKP. Jednakże w specyfikacji przetargu i we wizualizacjach ciężko zobaczyć infrastrukturę rowerową.

  źródło: BIP Urzędu Miasta Rzeszowa

  Na uwagę braku infrastruktury dla rowerzystów zwracają uwagę nie tylko mieszkańcy, ale zespół ds. infrastruktury rowerowej, działający w stowarzyszeniu łączących cyklistów Rowery.Rzeszów.pl.
  Przewodniczący tego zespołu, radny miasta Rzeszowa, Daniel Kunysz, mówi, że „temat jest przez nas analizowany.
  Prowadzony pod przewodnictwem Kunysza zespół poinformował na swojej stronie internetowej, że dr. inż. Maciej Piekarski, prof. PRZ Adiunkt w Zakładzie Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej, ma pomysł na przywrócenie dawnych szlaków komunikacyjnych, co było prezentowane na pierwszym zebraniu członków zespołu ds. infrastruktury pieszo-rowerowej. „Po przeanalizowaniu dokumentacji zaproponujemy rozwiązania tego problemu.” – piszą.
  Stowarzyszenie zwraca uwagę, że „nieopuszczane jest projektowanie centrum komunikacyjnego bez udziału rowerów, co jest standardem na zachodzie w Niemczech czy Niderlanddach, gdzie przy każdej stacji są ogromne parkingi rowerowe wraz z dojazdowymi drogami rowerowymi”.

  Rowery.Rzeszów.pl nie zamierzają tego problemu zostawić bez interwencji u miejskich władz. „Będziemy interweniować u Prezydenta żeby zmienić te błędne założenia.” – mówił Daniel Kunysz.

  Zespół ds. infrastruktury rowerowej w Rzeszowie zaproponował też organizację dróg rowerowych i przejazdów w okolicach planowanej inwestycji Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W okolicy Centrum Handlowego Europa II chcą zaproponować miastu przejazd przez al. Piłsudskiego, łączącą obie strony ulicy (Piłudskiego-Asnyka) i dalej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com