-11,6 C
Rzeszów
poniedziałek, 18 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Spora liczba zgłoszeń do głosowania korespondencyjnego w Rzeszowie

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek minął termin na wyrażenie woli głosowania w sposób korespondencyjny. W Rzeszowie uczyniła to spora grupa zainteresowanych.

  Paulina Ślemp, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie poinformowała nas, że w gminie miasto Rzeszów takich zgłoszeń zarejestrowano dokładnie 1212.

  Pakiet wyborczy, składający się z karty do głosowania i oświadczenia o tajnym i samodzielnym głosowaniu, wyborca głosujący w kraju musi otrzymać nie później niż do dnia 23 czerwca 2020r.

  Urząd gminy prześle pakiet wyborczy za pośrednictwem Poczty Polskiej. W przypadku braku skrzynki pocztowej, albo w przypadku, gdy skrzynka pocztowa uniemożliwia doręczenie pakietu wyborczego, zespół wystawi zawiadomienie o możliwości odbioru pakietu wyborczego we właściwej dla danego adresu placówce pocztowej. Zawiadomienie pozostawione zostanie w drzwiach mieszkania wyborcy. Będzie ono zawierało informację o adresie właściwej placówki pocztowej oraz informację od kiedy i w jakich godzinach można odebrać pakiet wyborczy. Wyborca może odebrać pakiet wyborczy w terminie nie dłuższym niż 1 dzień od dnia pozostawienia zawiadomienia. Pakiet wyborczy może być również doręczony do wyborcy przez upoważnionego pracownika urzędu gminy.

  Dyrektor Delegatury KBW w Rzeszowie poinformowała nas także, że cały proces przygotowania wyborów prezydenckich “odbywa się zgodnie z kalendarzem wyborczym”. Wybory prezydenta odbędą 28. czerwca br.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -