19,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
+

  Spędził(a) weekend w Bieszczadach. Wynik pozytywny. Sanepid wprowadził kwarantannę!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mieszkaniec (lub mieszkanka) małopolski spędziła ostatni weekend w Bieszczadach, w miejscowości Stężnica. Okazało się, że osoba ta jest zakażona koronawirusem.

  Nie na taki rozwój wydarzeń liczyli pracownicy Kompleksu Wypoczynkowo – Rekreacyjnego “Natura Park” w Stężnicy. Wszak po odmrożeniu dostępu do hoteli ich właściciele cieszą się z każdego “grosza”, a turyści pragną odpocząć z dala od epidemii. Jednakże, po przebytym czterodniowym pobycie w tym ośrodku, po powrocie do rodzinnego domu, okazało się, że turysta(ka) ma objawy koronawirusa. Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny potwierdził zakażenie w tym tygodniu. Wszczęto postępowanie epidemiczne.

  “Po przeprowadzeniu  dochodzenia kwarantanną objęto ogółem 16 osób, w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu (pracowników – przyp. redakcja) oraz 10 domowników.” – informuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. Postępowanie prowadzi i Małopolski, jak i Ustrzycki Inspektorat Sanitarny.

  Wójt Gminy Baligród, w której to znajduje się Stężnica, podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -