piątek, 1 marca, 2024
+

  Rzeszów. Do 22.06. musisz złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za odpady!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Tylko do najbliższego poniedziałku (22.06.) mieszkańcy Rzeszowa, ale także spółdzielnie mieszkaniowe czy pozostali zarządcy nieruchomości muszą złożyć nowe deklaracje na odbiór odpadów komunalnych.

  22 stycznia br. Rada Miasta Rzeszowa przyjeła uchwałę „w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności”. Przypomnijmy, że odbiór śmieci podrożał . Obecnie stawki za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców domów jednorodzinnych wynoszą: 1 osoba – 32 zł, 2 osoby -64 zł, 3 osoby – 96 zł, 4 osoby – 128 zł, 5 i więcej osób – 160 zł. W przypadku mieszkańców bloku analogicznie stawki wynoszą 27 zł, 54 zł, 81 zł, 108 zł, 135 zł. Jednocześnie, od 1. marca, mieszkańcy Rzeszowa zobowiązani są do segregacji śmieci. Jeżeli ktoś ich nie będzie sortował, zapłaci podwójne stawki. Podczas sesji Rady Miasta, gdzie procedowano tę uchwałę, argumentowano ją, że podwyżki wynikają z rynkowej ceny przetwarzania odpadów przez PGE Energia Ciepła. Cena z zeszłego roku z 302,40 zł za tonę oddawanych do rzeszowskiej spalarni odpadów wzrosła do 721 zł. 

  Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można złożyć:

  –  za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP – w przypadku osoby posiadającej nieruchomość na własność (nie dotyczy to przypadków, gdzie jest współwłasność). W pierwszej kolejności należy wypełnić formularze z aktywnymi polami do wypełnienia – dokumenty DO-1 i ZN-1 i je zapisać na dysku komputera. Aktualnie obowiązujące formularze deklaracji można pobrać poniżej. Następnie należy wejść na link do elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP, gdzie można złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi załączając wypełnione formularze DO-1 i ZN-1 obowiązujące od  1 marca 2020 roku. Przed załączeniem dokumentów należy wybrać urząd, w którym chce się załatwić sprawę: GMINA MIASTO RZESZÓW – bardzo ważne, ponieważ tylko wtedy poprawie będzie można złożyć deklarację. W pozycji wybierz rodzaj pisma należy wybrać „wniosek”. W pozycji tytuł pisma należy wpisać – Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Po załączeniu do wniosku formularzy DO-1, ZN-1, a w przypadku trzech lub więcej współwłaścicieli ZN1/A, należy wniosek podpisać profilem zaufanym i wysłać do Gminy,

  – przesłania wypełnionej deklaracji w wersji papierowej pocztą na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Hanasiewicza 10,  35-103 Rzeszów,

  – dostarczenia wypełnionej deklaracji do skrzynki pocztowej umieszczonej przy wejściu do budynku Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Hanasiewicza 10. (w godzinach pracy Wydziału od 7:30 do 15:30, w środy od 7:30 do 17:00).

  – w siedzibie Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Hanasiewicza 10 pok. Nr 1 (w godzinach pracy Wydziału od 7:30 do 15:30, w środy od 7:30 do 17:00). – zaleca się telefoniczne umówienie terminu wizyty w urzędzie pod nr 17 875 45 28, celem uniknięcia kolejek w oczekiwaniu na załatwienie sprawy.

  Rzeszowski Urząd Miasta przypomina jednocześnie, że opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczoną na podstawie stawek wynikających z wyżej wymienionej Uchwały Rady Miasta Rzeszowa należy uiszczać za okres od 1 marca 2020r. na dotychczasowe indywidualne rachunki bankowe.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com