środa, 21 lutego, 2024
+

  PSL proponuje emeryturę bez podatku i emerytury stażowe

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Zagrożenia wynikające z panującej epidemii, brak testów wobec pracowników szpitali i ich pacjentów oraz emerytura bez podatku. Te kwestie poruszył podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Mieczysław Kasprzak, podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Konferencja Prasowa Posła PSL Mieczysława Kasprzaka

  🔴NA ŻYWO: Konferencja Prasowa Posła PSL Mieczysław Kasprzak

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Poniedziałek, 15 czerwca 2020

  Podkarpacki poseł PSL wskazywał dziś, że sytuacja emerytalna z roku na rok pogarsza się. Kasprzak wskazywał, że pomocą dla emerytów jest sztandarowy pomysł tego ugrupowania nazywany „Emeryturą bez podatku”. Projekt obywatelskiej ustawy w tym zakresie „leży w sejmie już wiele miesięcy” – mówił. Poseł zaznaczał, że zlikwidowanie opodatkowania wobec emerytur oznacza ich automatyczny wzrost.

  W programie kampanii prezydenckiej Władysława Kosiniaka – Kamysza (prezesa PSL) znalazła się także możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu odpowiednio 35 lat (wobec kobiet) i 40 lat (wobec mężczyzn), zwana emeryturami stażowymi. „Takie rozwiązanie dało by pełną elastyczność przechodzenia na emeryturę, przez to Ci, którzy mają jeszcze dobry stan zdrowia, mogli by dalej pracować, a kto by nie mógł, przechodził był tylko na dochód z emerytury” – mówił Mieczysław Kasprzak. Jednocześnie jak dodawał, „pracujący w ten sposób na umowie o pracę, osoby, które pobierają jednocześnie emeryturę stażową, powinny być zwolnione z podatku dochodowego. Zwracał również uwagę, że żaden z kandydatów na Prezydenta nie pochylił się jeszcze nad reformą systemu emerytalnego.

  Mieczysław Kasprzak jest przewodniczącym komitetu „Emerytura bez podatku”. W 2018 roku, podczas pierwszego czytania projektu ustawy, mówił z sejmowej mównicy: „Proponujemy, aby emeryt i rencista nie płacił podatku, nie płacił składki zdrowotnej, która jest ściśle związana z podatkiem. Jest to sprawiedliwe, jest to uczciwe, i jest to oczekiwane przez emerytów i rencistów, którzy przez całe swoje dorosłe życie pracując sumiennie płacili składki i dzisiaj są okłamywani”.

  „Sprawdziła się sytuacja, o której mówiliśmy cztery lata temu. Połączenie kopalń z branżą energetyczną Tauronu i Polskiej Grupy Energetycznej wycofują się z tego” – tymi słowami Mieczysław Kasprzak zarzucał Skarbowi Państwa, że przejęte przez te firmy kopalnie węgla kamiennego i brunatnego w Polsce, powoduje, że ceny energii elektrycznej wzrastają”.

  Podczas spotkania z dziennikarzami poseł odniósł się także do panującej epidemii koronawirusa na Podkarpaciu. Ponownie zwracał uwagę, że testy wśród personelu medycznego co dwa tygodnie, powinny być obowiązkowe. „Sytuacja w szpitalu w Jarosławiu i w Rzeszowie, to konsekwencje wielu zaniedbań” – zwracał uwagę Kasprzak. Apelował także, żeby regularnie badać pacjentów, zwłaszcza tych przyjmowanych do szpitali. Wskazywał, że nieodpowiednie decyzje Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, np. w zakresie znoszonych obostrzeń, przyczyniły się do nawrotu epidemii.

  Podkarpacki poseł PSL poinformował także naszą redakcję, że sztab wyborczy tworzą prezesi zarządów powiatowych i prezydium zarządu wojewódzkiego tego ugrupowania. Na ich czele stoi właśnie Mieczysław Kasprzak. „Być może będzie jeszcze raz gościć Władysława Kosiniaka – Kamysza na Podkarpaciu” – dodawał.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com