poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Dwie osoby nie żyją, 24 zostały ranne podczas długiego weekendu na podkarpackich drogach

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Za nami długi, czerwcowy weekend, podczas którego bezpieczeństwa na naszych drogach strzegło setki policjantów. Podkarpacka policja podsumowała ten okres. Statystyki nie wyglądają rewelacyjnie.

  „Od środy do niedzieli, na drogach województwa doszło do 18 wypadków, dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne.” – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

  Do najtragiczniejszych wypadków doszło, w środę w Nisku, na drodze krajowej nr 77, gdzie w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, zginął 55-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę wieczorem w Porażu w powiecie sanockim, kierujący audi potrącił dwie 14-letnie piesze. Życia jednej z dziewczynek nie udało się uratować.

  Jednym z głównych zadań policjantów było także ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

  Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Kontrole dotyczyły również stanu trzeźwości kierujących. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. „Policjanci udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierowcom. Za przekroczenie prędkości funkcjonariusze zatrzymali 68 praw jazdy” – informuje podkarpacka policja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com