środa, 21 lutego, 2024
+

  Trzy kolejne zakażenia w Szpitalu nr 1 na Szopena!

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Trzy kolejne zakażenia w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. To dwoje pacjentów i lekarz.

  Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, informuje nas, że w piątek pobrano ponad 100 próbek od pacjentów i personelu w Szpitalu na Szopena. Testy uzyskano przede wszystkim od pacjentów i lekarzy oddziału nefrologii i stacji dializ. Niestety trzy próbki wyszły pozytywnie.

  Jak się okazuje dwoje pacjentów oddziału nefrologii, mężczyźni w sile wieku, zostali zakażenia koronawirusem. Marek Wiater, Dyrektor Szpitala nr 1 w Rzeszowie informuje, że „pacjenci przechodzili chorobę bezobjawowo”. Zaznacza również, że ze względu na obciążenie pierwotnymi chorobami, zostali przewiezieni na hospitalizację do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

  Dyrektor Wiater przekazał nam jednocześnie, że trzecim potwierdzonym przypadkiem jest 27-letni lekarz rezydent oddziału nefrologii. „Przebywa w izolacji domowej, czuje się dobrze” – mówił.

  Sanepid i Dyrekcja zaznaczają, że w najbliższym czasie wykonywane dalej będą testy. Inspektorzy sanitarni natomiast prowadzą procedury epidemiologiczne, chcąc ustalić tzw. „osobę zero”, czyli tę, która przekazała zakażenie innym w szpitalu.
  Stacja dializ pracuje normalnie, ale w zmożonym reżimie sanitarnym. Oddział nefrologii pozostaje nadal zamknięty.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com