W Przeczycy (gm. Brzostek) zawalił się dach na pustostanie [AKTUALIZACJA]

0
fot. Kuba - czytelnik Kuriera Rzeszowskiego
fot. Kuba - czytelnik Kuriera Rzeszowskiego

Tuż przed godziną 21:00 czytelnicy zaalarmowali nas o niepokojącym zdarzeniu w miejscowości Przeczyca, w gminie Brzostek w powiecie dębickim.

Informację o zawalonym budynku na dawnej Szkole Podstawowej w Przeczycy potwierdza nam bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Jak mówił naszej redakcji „pierwsze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdziły zgłoszenie. Na miejscu zastano zawaloną konstrukcję dachu na budynku murowanym, niezamieszkałym”. Wiadomo też, że dach wpadł do wnetrza budynku.

fot. Kuba – czytelnik Kuriera Rzeszowskiego

W pierwszych informacjach od czytelników pojawiały się sygnały, że w budynku często bawiły się dzieci. Bryg. Pawłowski nie jest w stanie potwierdzić nam tej informacji czy wiadomo o jakiś osobach w środku, ale jak zaznacza „na miejsce zadysponowano grupę poszukiwawczo – ratownicza z PSP w Dębicy”.

Na miejscu pracuje kilka zastępów OSP i PSP.

Aktualizacja 22:00

Bryg. Jacek Pawłowski Rzecznik Prasowy z PSP w Dębicy poinformował nas, że „grupa poszukiwawcza PSP, przy pomocy kamer termowizyjnych, przeszukała gruzowisko i nie ujawniła nikogo wewnątrz budynku”. Pawłowski dodał także, że część jednostek OSP i PSP wróciła do koszar. Pozostałe na miejscu jednostki wkrótce podejmą decyzję, co do dalszych losów budynku. Najważniejsze, że nikt nie poniósł obrażeń.