środa, 21 lutego, 2024
+

  Znamy projekt Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie [FOTO]

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Znamy już projekt Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie. W środę pracownia projektowa ZK Architekci udostępniła go opinii publicznej.

  Znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego 22 stadion Resovii Rzeszów, z bieżnią i zapleczem technicznym, czeka gruntowna modernizacja. Dziś nie jest on już tak reprezentacyjny, jak chociażby Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej. W zeszłym roku Urząd Miasta Rzeszowa rozpoczął poszukiwanie architektów, którzy wykonaliby projekt nowego, Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

  fot. ZK Architekci

  Misję przygotowania koncepcji zagospodarowania terenu na Wyspiańskiego powierzono pracowni projektowej ZK Architekci z Rzeszowa. 30 maja 2020 minął termin na przygotowanie projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie przy ulicy Wyspiańskiego 22. Wczoraj pracownia projektowa ZK Architekci upubliczniła gotowy projekt, który został zaopiniowany przez miasto Rzeszów i prezesa Aleksandra Bentkowskiego.

  fot. ZK Architekci

  Projekt zakłada budowę obiektu sportowo – rekreacyjnego, z zapleczem trenerskim i technicznym, szatniami, sanitariatami, zapleczem biurowym. Projektanci wskazują także, że trybuny nowego centrum sportowego mogą pomieścić prawie 10 tysięcy kibiców. Wybudowane zostaną nowa bieżnia, boiska lekkoatletyczne i pełnowymiarowy stadion piłkarski.

  fot. ZK Architekci

  Ponadto Gmina Miasto Rzeszów w piśmie z dnia 08.06.2020 informuje, że dodatkowo wykona dokumentacje projektową podgrzewanej murawy wraz z jej wymianą pomimo tego, iż nie było to wcześniej planowane.

  fot. ZK Architekci
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com