poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  M.Kasprzak z PSL zarzuca rządzącym małą liczbę testów na koronawirusa na Podkarpaciu

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Mieczysław Kasprzak, podkarpacki poseł PSL, na dzisiejszej konferencji prasowej, wskazał trzy najważniejsze punkty kampanii wyborczej kandydata Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz`15) na urząd Prezydenta – Władysława Kosiniaka – Kamysza.

  Konferencja prasowa Posła PSL Mieczysława Kasprzaka

  🔴 NA ŻYWO: Konferencja prasowa Posła PSL Mieczysław Kasprzak

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Środa, 10 czerwca 2020

  Kampania wyborcza trwa. Aktywnie prowadzi ją także Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. W zeszłą niedzielę rozmawiał z mieszkańcami północnej części regionu. Mieczysław Kasprzak spotkał się dziś z dziennikarzami, aby przekazać trzy najważniejsze punkty kampanijne, na których Kosiniak – Kamysz opiera bieżące działania polityczne.

  Podkarpacki poseł PSL wskazywał, że pierwszym decydującym, najważniejszym punktem jest walka z epidemią koronawirusa. Zarzucał rządzącym, że ci celowo manipulują statystykami przebiegu epidemii w Polsce. Swoje obawy skierował co do samego faktu odbycia się najbliższych wyborów. Jak mówił Mieczysław Wobec słabnącego poparcia dla Andrzeja Dudy istnieje ryzyko, że celowo podaje się tak wysokie dane, żeby mieć pretekst do ich odwołania, przełożenia” – wskazywał Mieczysław Kasprzak. Zaznaczał także, że na Podkarpaciu wykonywane jest najmniej testów na koronawirusa w kraju. „Na Podkarpaciu, co jest zastanawiające, mamy też najwyższą śmiertelność względem osób zakażonych” – mówił. Zarzucał rządzącym jeden wielki chaos, na przykład ten, ze stosowaniem maseczek. Jak mówił, jeszcze w lutym Minister Zdrowia Łukasz Szumowski „śmiał się z ich używania”, kiedy to z początkiem kwietnia, nakazał ich obowiązkowe stosowanie.

  Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego sugerował, że pomoc Państwa, w zakresie tarczy antykryzysowej, prowadzona jest w sposób wyrywkowy. „W zależności od tego, kto jest bardziej potrzebny, w wyborach bardziej potrzebny, ten dodaje wsparcie” – mówił i dodawał „Wielu przedsiębiorców ma dziś problemy, zwłaszcza te firmy rodzinne, jednoosobowe”.

  Odnosił się też on do obecnie panującej sytuacji demokratycznej w Polsce. Kasprzak zauważył, że w Polsce zaburzony został ład konstytucyjny. Wskazywał, że Władysław Kosiniak – Kamysz chce zapewnić zgodę narodową. „Obecne konflikty nie służą Polakom” – wskazywał.

  Wybory prezydenckie, w których kandydatem jest właśnie Prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz odbędą się 28. czerwca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com