14,7 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Nie będzie corocznej procesji Bożego Ciała ulicami Rzeszowa

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nie będzie corocznej procesji Bożego Ciała ulicami Rzeszowa. Coroczna procesja w centrum miasta przyciągała tłumy wiernych.

  W czwartek (11.06.) Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, święta zwanego potocznie Bożym Ciałem. Rok do roku ulicami w pobliżu kościoła farnego w Rzeszowie, w uroczystej procesji, uczestniczyły tłumy wiernych.
  „W związku ze stanem epidemii uległ zmianie program uroczystych obchodów.” – informuje Kuria Diecezjalna.

  Sama Kuria zaleca, aby procesje odbywały się tylko w ścisłym terenie przynależnym do kościołów parafialnych. „Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami.” – zaleca Kuria.
  W samym Rzeszowie centralne uroczystości odbędą się w katedrze diecezjalnej o godzinie 12:00. Msze świętą poprowadzi biskup rzeszowski ks. Jan Wątroba. Po mszy wokół katedry odbędzie się procesja eucharystyczna.

  Diecezjalne władze apelują do wiernych o przestrzeganie zasad sanitarnych i obostrzeń. „Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników.” – czytamy w komunikacie Kurii Diecezjalnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -